Nie było białego, to teraz jest. Sklep Google Play zyskuje na stałe jasną stylizację aplikacji

Ci, którzy przyzwyczaili się, że w sklepie Google Play dominuje zieleń, będą musieli przestawić się na odbiór nowego wyglądu aplikacji. Tym razem biel wylewa się wprost z ekranu, i nie ma przed tym ucieczki.

Sklep Google Play ma ponad dwa miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie, którzy szukają w nim aplikacji, gier i innych treści cyfrowych. Nic dziwnego, że Google bardzo ostrożnie podchodzi do zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu sklepu. W ostatnich miesiącach trwały ostatnie przymiarki do uczynienia programu bardziej przejrzystym i schludnym. Zamiast feerii barw, widzimy styl, który zdążył już zadomowić się w innych aplikacjach Google – styl, w którym dominuje kolor biały.

Reklama

Testy nowego wyglądu odbywały się już w maju. Wtedy część użytkowników sklepu Google Play w Polsce mogła zaobserwować zmiany, które stają się teraz regułą. Dokładniejsze porównanie starej wersji z nową, znajdziecie pod tym linkiem.

Jedną z najbardziej istotnych nowości jest przerzucenie paska nawigacyjnego z góry na dół interfejsu. W ten sposób, by przełączyć się do innej kategorii, nie trzeba każdorazowo sięgać do górnej części ekranu, co może nastręczać trudności osobom o mniejszych dłoniach, a obsługujących ogromne smartfony.

Informacje o wybranej aplikacji także przedstawiane są jakby czytelniej – jest ich nieco więcej, co ułatwia decyzję o zainstalowaniu jej. Pojawiły się także ujednolicone ikony, sprawiające wrażenie spójności całej apki. Wszystko to sprawia dobre wrażenie, choć jestem świadomy, że nie każdemu nowy styl przypadnie do gustu. Całkiem możliwe, że wkrótce Google rozpocznie testy ciemnego motywu sklepu Play, bo domyślam się, że właśnie w tym kierunku pójdzie teraz deweloper.

Jeśli u Was Google Play nie jest jeszcze biały, to będzie. Prędzej czy później – ale raczej prędzej ;)

źródło: Google, własne