Niantic Labs zapowiada kolejną grę w rzeczywistości rozszerzonej | Tabletowo.pl

Niantic Labs zapowiada kolejną grę w rzeczywistości rozszerzonej

Dołącz do dyskusji 0

Firma Niantic Labs zyskała ogromną popularność za sprawą całkiem udanej gry Ingress, będącej jak na razie największym projektem w historii gier wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie ona cieszyć się tym tytułem zbyt długo. Jej autorzy mają już bowiem przygotowane plany kolejnego, jeszcze bardziej spektakularnego przedsięwzięcia.

Kolejna gra będzie bowiem wynikiem współpracy Niantic Labs z brytyjsko-amerykańskim wydawnictwem HarperCollins, nakładem którego już w październiku ukaże się pierwsza część szumnie zapowiadanej trylogii EndGame autorstwa Jamesa Freya. Założeniem projektu jest stworzenie całego multimedialnego uniwersum, w którym mechanizmy rozgrywki przypominające wspomniane wcześniej Ingress przenikałyby się z wydarzeniami z książek, opowiadań i filmów. Oznacza to na przykład, że wypełnienie zadania postawionego przed graczami będzie wymagać od nich rozwiązania zagadki, do której podpowiedzi umieszczone zostały w książce, natomiast skutki ich sukcesu lub porażki będą miały wpływ na fabułę jednego z kilkunastu planowanych opowiadań towarzyszących głównej trylogii. Zapowiedziano też, że w wykonywaniu niektórych zadań ważną rolę odegrają serwisy społecznościowe, Youtube oraz wyszukiwarka grafiki Google. Co więcej, by jeszcze bardziej podkręcić emocje towarzyszące rozgrywce, firma Niantic Labs postanowiła wprowadzić do gry nagrody pieniężne. Wszystkie zagadki związane z pierwszą częścią trylogii będą bowiem prowadzić w ostateczności do pomieszczenia, w którym szczęśliwy zwycięzca (lub ich grupa) odnajdzie kasetkę wypełnioną złotem.

Trzeba przyznać, że mamy tu do czynienia z niezwykle ambitnym przedsięwzięciem, które ma szanse przyćmić wszelkie dotychczasowe projekty związane z rzeczywistością rozszerzoną. Firma Nantic Labs zdążyła już jednak dowieść, że realizacja takich wielkich i skomplikowanych pomysłów to coś, co wychodzi im zaskakująco dobrze. Dla przypomnienia, krótki film przedstawiający ich poprzednią produkcję.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona