Ingress debiutuje w Google Play

Gdy ponad rok temu w sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące gry Ingress, wzbudziły one bardzo pozytywne odczucia wśród internautów. Koncepcja gry łączącej w sobie cyfrową rozgrywkę z koniecznością oderwania się od monitora i spędzenia nieco czasu na świeżym powietrzu wydawała się być długo oczekiwanym powiewem świeżości w nieco skostniałym świecie gier komputerowych. Niestety, trwające nieco zbyt długo testy wersji beta sprawiły, że większość z nas najzwyczajniej w świecie zapomniała o projekcie Ingress.

Na szczęście wspomniane testy dobiegły już końca, a finalna wersja gry zadebiutowała w końcu w Google Play. Dzięki temu każdy, kto posiada urządzenie wyposażone w GPS i system Android, może dołączyć do pozostałych zawodników, biorących udział w prawdopodobnie największej w historii grze opartej na rzeczywistości rozszerzonej. Zadaniem gracza jest, w telegraficznym skrócie, przejmowanie portali rozsianych po całym świecie, dzięki czemu zwiększamy strefy zajęte przez wybraną przez nas frakcję. Mechanika gry zachęca do kooperacji, promując zorganizowane działania graczy, zarówno na małą jak i wielką skalę. Fabularne tło dla naszych akcji stanowi rozbudowana historia Science Fiction, której osią jest odkryta przez naukowców z CERN tajemnicza energia – XM.

Ingress możecie pobrać z Google Play.

http://youtu.be/Ss-Z-QjFUio

Komentarze

 • pawel

  Dziwne ja go mam od ponad miesiąca juz a sciagnalem go z GP ;D

  • Z tego co wiem, to gdzieś w okolicach października po cichu zdjęto system zaproszeń do testów, tym samym przechodząc w fazę otwartej bety. Oficjalna premiera finalnej wersji miała jednak miejsce dopiero wczoraj.

 • Dymion

  Ingres w GP dostępny był od roku. To że był w fazie beta to już inna sprawa.

 • Sabbath80

  UWAGA zainteresowani dołączeniem do gry w Warszawie! Serdecznie zapraszamy do zasilenia szeregów ruchu oporu – Resistance (frakcja niebieska). Gwarantujemy dobrą zabawę, wsparcie początkującym i ciekawe eventy :)
  RESISTANCE RULEZ!!! ;)

  • Udinas

   UWAGA zainteresowani dołączeniem do gry w Warszawie! Serdecznie zapraszamy do zasilenia szeregów Oświeconych – Enlightened (frakcja zielona). Gwarantujemy dobrą zabawę, wsparcie początkującym i ciekawe eventy :)
   Enlightened RULEZ!!! ;)

   • uze

    W Wawie też taki bałagan z portalami jak w Poznaniu? Jak nie kombo (kościół, krzyż, święta figurka i tabliczka upamiętniająca), które nachodzą rezonatorami jeden na drugi, to przystanek, który wszystkie rezonatory posiada na wielopasmowej drodze lub torach tramwajowych… Nie wiem kto stoi za akceptacją tych portali, ale dążą chyba do tego by z jednej strony znudzić ludzi, a z drugiej zabić w spowodowanym nieuwagą wypadku.

    Gram, bo gra jest fajna, ale jeśli nie polepszy się kultura zakładania portali, to gra szybko stanie się beznadziejna.

 • Gulgot

  Ja gram w Enlightened i każdej osobie mającej zamiar grać w Warszawie polecam wybór frakcji zielonej. Świetni ludzie, wspaniała atmosfera i dużo osób chętnych do pomocy początkującym (szukajcie mnie na Comm w grze, ten sam nick chętnie odpowiem na pytania). Frakcja Oświeconych – zapraszam!

 • Resistance Kraków górą!

  UWAGA KRAKÓW!

  Frakcja Resistance Kraków zaprasza w swoje grona najnowszych uzytkowników! Oferujemy niezbędną pomoc w zrozumieniu nowe świata, gry zespołowe, a przede wszystkim ŚWIETNĄ ZABAWĘ!
  Krakusy! RESISTANCE!

 • Udinas

  tak swoją drogą filmik promo Ingressa jest świetny ;D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona