Nexus 8 produkcji HTC zadebiutuje w trzecim kwartale?

nowy-nexus-7-test-tabletowo-02nex

Dotychczas na rynku zadebiutowały dwie generacje 7-calowego tabletu powstałego przy bezpośredniej współpracy z Google – Nexus 7 i Nexus 7 II. Oba urządzenia pochodziły spod skrzydeł Asusa, który dzięki temu może się pochwalić większym udziałem w tabletowym rynku. Wiele jednak wskazuje na to, że tajwański koncern jest bardziej zainteresowany sprzedawaniem sprzętu pod własną marką. Tak przynajmniej twierdzi DigiTimes.

Z informacji uzyskanych ze źródeł portalu wynika, że w 2014 roku do sprzedaży ma trafić tablet Google kolejnej, trzeciej już generacji. Mają jednak ulec zmianie dwie istotne rzeczy z nim związane: producent oraz przekątna wyświetlacza.

Z publikacji dowiadujemy się, że kolejny Nexus ma mieć ekran o przekątnej nie 7″, a 8″, o czym już wielokrotnie spekulowaliśmy. Ma to być odpowiedź na zainteresowanie użytkowników urządzeniami o nieco większej powierzchni roboczej. Bądźmy szczerzy – cal różnicy nie powoduje znacznego wzrostu wymiarów samego sprzętu (zwłaszcza, jeśli producent zadba o cienkie ramki wokół ekranu), a sama wygoda korzystania z tabletu pod względem wielkości ekranu jest wyższa.

Idąc dalej, za produkcję Nexusa 8 ma być odpowiedzialna inna tajwańska firma. Tym razem ma to już nie być Asus, a HTC.

Warto pamiętać, że najbliższą okazję prezentacji nowego sprzętu Google będzie miało podczas Google I/O w ostatni weekend drugiego kwartału. Sam Nexus 8 ma podobno zadebiutować w trzecim kwartale 2014 roku.

źródło, źródło