Nexus 6 oficjalnie z Androidem O? To możliwe | Tabletowo.pl

Nexus 6 oficjalnie z Androidem O? To możliwe

Aczkolwiek jeszcze nie w 100% pewne

Dołącz do dyskusji 0

Nexus 6 rozpoczął swoją przygodę jeszcze na Androidzie Lollipop. W roku 2015 dostał Androida Marshmallow, a w 2016 Androida Nougat. Było jednak pewne, że to już ostatnia, oficjalna aktualizacja do nowszego wydania systemu operacyjnego dla tego modelu. Tymczasem najnowsze informacje zdają się mówić kompletnie co innego.

Nexus 6 to jeden z bardziej charakterystycznych Nexusów. Co więcej, smartfon zadebiutował w 2014 roku, a mimo to został oficjalnie zaktualizowany do Androida 7.1.1 Nougat (choć teoretycznie wsparcie zakończono w październiku 2016 roku). Jednak z powodu pewnych problemów z Android Pay, Google przywróciło na nim wersję systemu, oznaczoną cyferką 7.0.

Motorola Nexus 6 to bardzo wydajny sprzęt, a Qualcomm Snapdragon 805 to naprawdę dobry procesor. Zapewne ze względu na taki zestaw cech, Google rozważa udostępnienie również dla tego modelu Androida O. Według Google Git, gigant z Mountain View testuje najnowszą wersję zielonego robocika własnie na tym urządzeniu.

Google Git

Oczywiście testy te nie są stuprocentowym potwierdzeniem tego, że Nexus 6 dostanie Androida O. Jak pamiętamy, Nougat testowany był również na Xperii Z3, a koniec końców nie dostała ona Androida 7.0 Nougat. Jednak brak oficjalnej aktualizacji do Androida O dla Nexusa Motoroli nie jest wielkim problemem, ponieważ smartfon ten posiada ogromne wsparcie ze strony entuzjastów alternatywnych systemów operacyjnych i zapewne w pierwszej kolejności dostanie Lineage OS 15.

Źródło:TechDroider, Google Git, Motorola-Fans

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona