Nexus 6 dostanie Androida Nougat 7.1.1 na początku stycznia

Obecnie Nexus 6 jest najstarszym wspieranym przez Google smartfonem. Nexus 5 na Androida 7.0 liczyć niestety już nie może. Z Nexusem 6 jest na szczęście inaczej, choć teoretycznie, według terminarza Google, obietnice aktualizacji powinny zakończyć się na październiku. Firma jednak „wisi” jeszcze użytkownikom tego urządzenia jeden upgrade systemu.

Reklama

Android 7.0 Nougat oficjalnie trafił do użytkowników Nexusa 6, jednak sporo osób go nie otrzymało. Wyglądało to tak, jakby Google krótko po rozpoczęciu wydania aktualizacji, nagle ją wstrzymało. Jakkolwiek, jeśli jesteś właścicielem tego sporawego telefonu, może ucieszy cię wiadomość, że Google postanowiło poinformować o terminie wydania na niego nowej wersji systemu.

Niestety, w ostatniej chwili znaleźliśmy specyficzny dla Nexusa 6 błąd, który uniemożliwił wydanie aktualizacji do Androida 7.1.1. Jak tylko uda nam się z nim uporać, będziemy mogli rozpocząć proces udostępniania aktualizacji OTA na początku stycznia.
Google

Dla właścicieli 6-calowych Nexusów aktualka do Androida 7.1.1 może być istotna, gdyż wnosi istotne usprawnienia, w tym skróty aplikacji, rozbudowane funkcje klawiatury i kilka innych przydatnych detali.

Nexus 6 został wydany w listopadzie 2014 roku, co czyni z tego smartfonu urządzenie nieco ponad dwuletnie. Styczniowa aktualizacja systemu może być ostatnią tak dużą paczką poprawek od Google.

 

źródło: AndroidPolice