NexPhone: pomysł na hybrydę telefonu, tabletu, laptopa i komputera (wideo) - Tabletowo.pl

NexPhone: pomysł na hybrydę telefonu, tabletu, laptopa i komputera (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl NexPhone: pomysł na hybrydę telefonu, tabletu, laptopa i komputera (wideo) Koncepcje

Gdzieś w Bay Area, w okolicy San Francisco, narodził się pomysł na hybrydę telefonu komórkowego, tabletu, laptopa i komputera. Nex, bo taką nazwę miałoby nosić to wielofunkcyjne urządzenie, zastąpiłby wszystkie gadżety, z których korzystacie na co dzień. Kontrolę nad tym niezwykle skomplikowanym zestawem miałoby sprawować oprogramowanie Ubuntu for Android, a odpowiednią wydajność zagwarantować najnowocześniejsze podzespoły.

Sercem konstrukcji były NexPhone. Aby zamienić go w tablet i zabrać na wycieczkę nad jezioro, wystarczyłoby zamontować go w stacji NexTablet. W podobny sposób odbyłaby się transformacja w laptop NexLaptop i komputer NexMonitor. W przypadku tego ostatniego twórcy postanowili zrezygnować ze skomplikowanych mechanizmów na rzecz akcesorium na pierwszy rzut oka przypominającego podkładkę indukcyjną. Jak zaprezentowano na poniższym filmie wideo, wystarczyłoby położyć na nim telefon, a ekran komputera natychmiast wyświetliłby pulpity dwóch systemów: Ubuntu i Androida.

Tabletowo.pl NexPhone: pomysł na hybrydę telefonu, tabletu, laptopa i komputera (wideo) Koncepcje

Pomysł jest wart uwagi, ale wisi nad nim więcej znaków zapytania niż jest komarów na Mazurach. Aby zapewnić odpowiednią wydajność dla tylu zewnętrznych urządzeń, telefon komórkowy musiałby być wyposażony w iście rewolucyjne podzespoły i niesamowicie pojemny akumulator. Do tego dochodzą problemy z optymalizacją i synchronizacją danych pomiędzy dwoma systemami operacyjnymi, ceną, konstrukcją, jakością wykonania… pomimo wielu przeszkód, twórcy obiecują, że jeżeli zdołają zdobyć fundusze na realizację ich interesującego konceptu, NexPhone zadebiutuje na rynku w 2013 rynku.

Podoba Wam się idea jednego urządzenia będącego sercem i mózgiem innych? Brak synchronizacji danych w chmurze, wielokrotnego logowania na te same konta internetowe, zakupu dodatkowych gadżetów… brzmi kusząco, ale czy ten pomysł da się wcielić w życie? Asus podjął próbę konstruując Padfone’a, lecz nawet on zdaje się uważać hybrydę za eksperyment.

via Phone Arena, NexCrea

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona