New Pokémon Snap
New Pokémon Snap (źródło: The Official Pokémon YouTube channel)

Zrób swoim Pokémonom sesję zdjęciową – New Pokémon Snap zmierza na Nintendo Switch!

Żyjemy w czasach, gdzie tryb fotograficzny w grach wydaje się normą. Każdy w końcu lubi uchwycić jakiś ładny screenshot, żeby potem móc się nim podzielić lub ustawić na tapecie. A co, jeśli z takiego trybu uczynić całą grę? Nie jest to koncepcja nowa, bo Pokémon Snap zaliczy wielki powrót na Nintendo Switch.

Reklama

Pokémon Snap

Pierwszy Pokémon Snap ukazał się na konsoli Nintendo 64 w 1999 roku. Jego koncepcja była niezwykle prosta – poruszaliśmy się po dość sporej wyspie, by robić zdjęcia całej masie różnego rodzaju stworków.

Nie brzmi to jak rewolucyjny pomysł dla każdego, a raczej prawdziwa gratka dla miłośników Pikachu oraz spółki. Produkcja ostatecznie sprzedała się w około 1,5 milionach egzemplarzy, więc zdobyła dość spory sukces komercyjny. Jak widać, już wtedy gracze lubili się z różnymi odmianami „symulatorów chodzenia”.

Reklama

Zapowiedź New Pokémon Snap na Nintendo Switch

Nintendo ni stąd, ni zowąd postanowiło jednak zaskoczyć i zapowiedzieć kontynuację tej specyficznej gry. Będzie ona nosić wielce oryginalną nazwę New Pokémon Snap, a jej twórcą jest Namco Bandai.

Na ten moment wiemy o produkcji naprawdę niewiele. Trailer zdradza jednak częściowo, jak będzie wyglądała rozgrywka. Wydaje się ona niewiele różnić od oryginału – spacerowanie, przyglądanie się stworkom w ich naturalnym środowisku oraz robienie im zdjęć to główny motor napędowy całej koncepcji.

Autorzy oczywiście nie chcą zdradzić wszystkich tajemnic już przy pierwszej zapowiedzi, co wcale nie dziwi. Zapewne fotografowanie nie będzie jedyną atrakcją, ale na ten moment możemy tylko wróżyć. Niemniej jednak, gra zapowiada się naprawdę nieźle i ponownie będzie to prawdziwe święto dla fanów Pokémonów.

New Pokémon Snap jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji i na ten moment nie znamy daty premiery. Gra ma trafić wyłącznie na Nintendo Switch.

New Pokémon Snap
New Pokémon Snap (źródło: The Official Pokémon YouTube channel)