Karta podarunkowa Netflix 60 złotych

Netflix nie pozwoli nam na topienie pieniędzy w usłudze, z której nie korzystamy

Rzadko kiedy zdarza mi się regularnie płacić za coś, czego właściwie nie używam. Domyślam się jednak, że takie przypadki mają miejsce. Z tego powodu Netflix będzie teraz życzliwie przypominał roztargnionym, że subskrybują usługę streamingu wideo, ale wcale z niej nie korzystają.

Reklama

Netflix przypomni Ci po dwóch latach, że straciłeś pieniądze

Bardzo bolesną chwilą jest zorientowanie się, że od dawna płacimy za usługę, z której praktycznie nie korzystamy. Od razu w głowie uruchamia się kalkulatorek wyświetlający kwotę, którą bezpowrotnie straciliśmy. By minimalizować ból spowodowany poczuciem utopionych w błocie środków, Netflix będzie teraz przypominał niektórym użytkownikom, że ich subskrypcja jest wciąż aktywna i że wciąż za nią płacą. Jeśli nie potwierdzą, że jednak chcą utrzymać aktywną subskrypcję, zostanie ona automatycznie anulowana.

Maile z zapytaniami o kontynuowanie abonamentu trafią do osób, które jedynie aktywowały usługę, a nie odwiedziły serwisu od tego czasu w ciągu roku, oraz do tych, którzy obejrzeli na Netfliksie cokolwiek, ale potem nie zaglądali na stronę przez dwa lata.

Reklama

Takie konta-widmo nie są zbyt częstym widokiem, bo stanowią mniej niż połowę procenta osób opłacających zobowiązania na rzecz Netfliksa. W skali całej bazy użytkowników daje nam to jednak jakieś kilkaset tysięcy kont, których właściciele nie są świadomi, że co miesiąc znika im z konta trochę pieniędzy.

W razie czego Netflix pozostawia każdemu otwartą drogę powrotu. Po automatycznej dezaktywacji konta, będzie można w ciągu 10 miesięcy je ponownie aktywować na tym samym adresie e-mail, a listy naszych ulubionych filmów i inne ustawienia wrócą na stare tory.

W międzyczasie nowa zasada działania serwisu przynajmniej niektórym może pomóc w zaoszczędzeniu niewielkiej ilości gotówki na rzeczy, z której i tak nie korzystają.

Netflix przekaże 2,5 mln zł na wsparcie freelancerów z polskiej branży telewizyjnej i kinowej

źródło: Netflix

 1. Nawet gdybym bardzo rzadko korzystał (a tak nie jest) to 43 zł miesięcznie to żaden wydatek.

   1. Jeśli dla ciebie 43 zł to dużo, to mogę tylko współczuć poziomu życia. Ale jak mówi powiedzenie – każdy jest kowalem swojego losu. Więc jak mawiał niejaki „gajowy” vel „bigos” – zmień pracę, weź kredyt – zamiast silić się na żałosne żarty.

    1. To, że ktoś szanuje swoje pieniądze, nie znaczy że masz mu czego współczuć, cygański baronie.

     1. Mówią, że bieda to nie wstyd. Więc nie przejmuj się. A przynajmniej postaraj się nie przejmować.

   1. W ciągu roku dużo więcej wydaję na papierosy, więc 1032 zł na 2 lata to nie jest zawrotna suma. Bynajmniej dla mnie.

    1. Na papierosy jest, ale na podstawową edukację już „bynajmniej” nie starczyło XD

     Chyba jednak przesadziłem z tymi 3 tysiącami.

     1. Po czym to wnosisz jasnowidzu? Robię jakieś rażące błędy w ortografii lub gramatyce?

     2. Dosłownie zaznaczyłem ci jak krowie na granicy, jaki śmiechu warty błąd zrobilłeś, ale widzę że i tak nie rozumiesz. Jest gorzej niż myślałem XD

     1. Ale mam to gdzieś, bo dla mnie 43 zł miesięcznie to jest nic. Napisałem to już przecież w pierwszym wpisie. Nawet jakbym miał płacić cały rok, a skorzystać tylko np. dwa razy w roku. Ktoś mi zabroni?

     2. Dla mnie też jest nic, ale jakoś tak mam taki odruch, żeby w błoto nie wyrzucać.
      A po drugie artykuł mówi o nieaktywnych kontach. Całkowicie niektywnych. Włącz myślenie. To jest za darmo.

     3. Zdanie klucz – „może pomóc w zaoszczędzeniu niewielkiej ilości gotówki”. Tyle w temacie wyrzucania pieniędzy w błoto.

     4. Normalny człowiek nie płaci za coś z czego nie korzysta przez dwa lata! Chyba, że ma coś z głową. Pozdro.

     5. Dokup sobie jeszcze miesięczny na MZK. Też nie jest drogi. Plus opłać telefon stacjonarny. podobna cena. Nieważne, że nie korzystasz…
      Widzę, że Ci papierochy całkiem mózg wyżarły!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama