(fot. Tabletowo.pl)

Netflix ma w aplikacji opcję łatwego usunięcia filmu z sekcji „Oglądaj dalej”

„Oglądaj dalej” na Netfliksie to świetna opcja, dzięki której możemy szybko wrócić do nadrabiania zaległości serialowo-filmowych po nagłym przerwaniu seansu w połowie. Dotąd nie było w niej jednak możliwości łatwego usunięcia danej produkcji z kolejki rozpoczętych przez nas filmów. Teraz już jest.

Reklama

Do tej pory, żeby usunąć coś z listy „Oglądaj dalej” na Netfliksie, trzeba było się trochę nagimnastytkować. Należało przejść do strony aktywności użytkownika, i w niej znaleźć produkcję, którą zaczęliśmy oglądać, ale z jakichś przyczyn nie chcemy, żeby „wisiała” nam na liście tytułów do dokończenia. Mało to było intuicyjne, nie mówiąc już o wygodzie.

Łatwe usuwanie filmów z „Oglądaj dalej” na Netflix

Obecnie sprawa ta wygląda znacznie lepiej, a przynajmniej w aplikacji na Androida. Żeby usunąć interesujący nas element z kolejki produkcji do kontynuowania oglądania, wystarczy tapnąć na trzy kropki pod jego miniaturą i z rozwiniętego menu wybrać opcję „Usuń z rzędu”. Aplikacja zada nam dodatkowe pytanie, czy jesteśmy pewni swojego wyboru, by po potwierdzeniu pozbyć się filmu z sekcji.

Reklama

Trudno mi powiedzieć, czy mamy do czynienia z testem nowej opcji czy też jest to szersze jej wprowadzenie na Androida. Użytkownicy iOS na pewno nie widzą jej jeszcze na iPhone’ach, a przynajmniej nie mamy o tym żadnych informacji.

Opcja ta najwyraźniej nie usuwa obejrzanej (nawet częściowo) produkcji z listy naszej aktywności, więc jeśli nie chcemy, by wybór ten nie mieszał nam w algorytmach rekomendacji, i tak będziemy musieli go usunąć za pomocą strony aktywności konta.

Funkcja ta jest tak domyślna, że nawet nie zauważyłem, kiedy dokładnie została wprowadzona, a jak sięgam pamięcią, swego czasu rzeczywiście jedyną opcją usunięcia filmu z sekcji „Oglądaj dalej” było przeklikiwanie się przez dodatkowe ekrany lub… przesunięcie paska postępu danego klipu na sam koniec ;)

Rynek VoD w Polsce. Netflix ma w nim największy udział

źródło: własne