LEGO Nintendo Entertainment System NES Tabletowo

Bierzcie moje pieniądze! NES z klocków LEGO wygląda obłędnie!

Mówi się, że każdy facet pozostaje dzieckiem na całe życie i widząc konsolę Nintendo Entertainment System z duńskich klocków LEGO, muszę… się z tym zgodzić! Halo, LEGO? Gdzie można składać zamówienia przedpremierowe?

Reklama

Konsola Nintendo Entertainment System z… klocków LEGO!

Za młody jestem by Nintendo Entertainment System znać ze swojego dzieciństwa, jestem jednak zapalonym gazeciarzem i kolekcjonerem, więc na NES-a z klocków LEGO aż się świecą mi się oczy! Duńska firma LEGO wraz z dobrze znaną wszystkim korporacją Nintendo stworzyła specjalny, jubileuszowy zestaw klocków inspirowany konsolą Nintendo Entertainment System.

Zestaw wygląda FENOMENALNIE, a dbałość o detale wręcz powoduje zawrót głowy. Konsola ma ruchome elementy, pełnoprawny slot na kartridże (jeden jest nawet w zestawie!), kultowy kontroler i dodatek (a może raczej danie główne?) w postaci telewizora z ruchomymi elementami, którego wymiary wynoszą 22,5 cm x 23,5 cm x 16 cm.

Z boku telewizora jest mała korba, która wprawia w ruch ekran, a całość wygląda przepięknie i trzeba LEGO przyznać, że mieli świetny pomysł na ten zestaw. Niewątpie, że całość świetnie będzie się prezentować na półce prawdziwego fana Nintendo.

Cena? Nie jest tanio…

Premiera LEGO Nintendo Entertainment System zaplanowana jest na 1 sierpnia 2020 roku. Ten jubileuszowy zestaw klocków będzie również dostępny do kupienia w Polsce, już teraz na stronie LEGO można znaleźć dedykowaną stronę. A cena? Aż 999,99 zł — dużo, choć z drugiej strony jestem w stanie ją zrozumieć – zestaw nie jest taki mały, bo składa się z aż 2646 elementów.

Ciekawostką jest to, że zestaw ten współpracuje z innym specjalnym pakietem klocków LEGO, który również powstał we współpracy z Nintendo. LEGO Nintendo Entertainment System można połączyć z zestawem Przygody z Mario, co będzie owocować specjalnymi efektami audiowizualnymi. Takie rzeczy tylko u Nintendo.

Jestem pewny, że wielu kolekcjonerów zdecyduje się na zakup LEGO Nintendo Entertainment System, może nawet i ja.