nc+ PKO Ekstraklasa

nc+ uruchamia kanały dedykowane PKO Ekstraklasie

Już jutro, 11 lipca 2019 roku, rozpoczną nadawanie dwa nowe kanały – CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 4, na których antenach wyemitowane zostaną wszystkie mecze piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Dla platformy nc+ oznacza to możliwość sprzedaży praw do emisji rozgrywek ligowych innym zainteresowanym podmiotom, przede wszystkim telewizjom kablowym.

CANAL+ jako jedyna stacja dysponuje prawami do emisji wszystkich 296 meczów najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce, w tym transmisji realizowanych w formacie Multiliga+ (w zależności od rozwoju wydarzeń na boisku obraz transmitowany jest symultanicznie z wszystkich bądź wybranych stadionów, a na czas decydujących akcji transmisja prowadzona jest wyłącznie z konkretnego meczu).

Do tej pory wszystkie mecze Ekstraklasy w danym sezonie mogli oglądać wyłącznie abonenci platformy nc+, jednak z racji rosnących kosztów praw do transmisji sportowych postanowiono o udostępnieniu możliwości ich obejrzenia również klientom innych platform.

Wydzielenia transmisji rozgrywek PKO Ekstraklasy spośród reszty oferty sportowej CANAL+ dokonano poprzez uruchomienie dwóch kanałów: CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 4, które dla obecnych abonentów nc+, Orange TV i platformy player+ zostaną udostępnione bezpłatnie, pod warunkiem posiadania wykupionej stosownej opcji zawierającej pakiet ośmiu kanałów z logo C+. Abonenci pozostałych platform muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na udostępnienie odpowiedniego pakietu – o szczegółach zapewne zostaną poinformowani w stosownym momencie.

Na zmianie modelu dystrybucji dostępu do piłkarskiego najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce zyskają przede wszystkim kluby piłkarskie oraz ich sponsorzy, ponieważ udostępnienie praw do rozgrywek większemu gronu widzów oznacza większą oglądalność. Z perspektywy samej platformy nc+ taki ruch również jest opłacalny – nabywcy praw będą partycypować w bardzo wysokich kosztach nabycia praw do transmisji rozgrywek ligowych.

Sytuacja może jednak wywołać oburzenie u sporej grupy dotychczasowych klientów nc+, którzy zdecydowali się na podpisanie długoterminowych umów z kosztem miesięcznym często przekraczającym 100 złotych tylko po to, by zapewnić sobie możliwość emocjonowania się krajowymi rozgrywkami piłkarskimi w domowym zaciszu. Udostępnienie nowych kanałów na zewnątrz oznacza, że ulubione rozgrywki będzie można oglądać znacznie taniej.

Ramówki nowych kanałów, poza transmisją wszystkich meczów PKO Ekstraklasy, wypełnią magazyny ligowe prowadzone przez dziennikarzy i ekspertów CANAL+, skróty i analizy spotkań, a także archiwalne nagrania wydarzeń ligowych ostatnich lat i materiały poświęcone aktualnemu sezonowi rozgrywek.

Stacja CANAL+ dysponuje pełnymi prawami do emisji spotkań PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 oraz 2020/2021.

Źródło: informacja prasowa, nc+