(fot. NAVITEL)

NAVITEL SH1000 PRO – uchwyt, który pozwala zapomnieć o kablu do smartfona

Szukasz dobrego uchwytu na smartfon do samochodu, który zapewni funkcję ładowania bezprzewodowego? NAVITEL właśnie zaprezentował model SH1000 PRO.

Reklama

Ładowanie bezprzewodowe w samochodzie

Owszem, sięgnięcie po kabel zazwyczaj zapewnia większą moc ładowania, ale nie jest tak wygodne jak bezprzewodowa technologia przesyłania energii. Kładziemy smartfon w wyznaczonym miejscu i to już wszystko. Z ładowarek bezprzewodowych możemy korzystać w domu, ale również w samochodzie.

Reklama

W nowych autach znajdziemy półki do ładowania, ale co w przypadku starszych pojazdów lub sytuacji, gdy chcemy mieć łatwy dostęp do smartfona, np. w celu wyświetlania nawigacji? Tutaj z pomocą przychodzą uchwyty z funkcją bezprzewodowego uzupełnienia energii w akumulatorach. Wśród ciekawszych propozycji z pewnością znajduje się NAVITEL SH1000 PRO.

SH1000 PRO (fot. NAVITEL)

Uchwyt montuje się na kratce nawiewu, korzystając z klipsu dołączonego do zestawu. Dzięki temu rozwiązaniu, smartfon nie będzie aż tak nagrzewał się w gorące, słoneczne dni – chłodzenie zapewni mu klimatyzacja w samochodzie. Zaletą jest również obrotowa konstrukcja, która umożliwia ustawienie uchwytu w poziomie, chociażby dla poprawy widoczności map.

NAVITEL SH1000 PRO zapewnia bezprzewodowe ładowanie w oparciu o standard Qi, a więc naładujemy zarówno iPhone’a, jak i większość urządzeń działających pod kontrolą Androida. Maksymalna moc to 15 W. Oczywiście nie zabrakło opcji ładowania z użyciem kabla.

SH1000 PRO (fot. NAVITEL)

Producent podaje, że uchwyt jest kompatybilny z większością urządzeń o szerokości pomiędzy 52-82 mm. Tak, bez problemów powinny zmieścić się nawet większe smartfony, jak chociażby Samsung Galaxy Note 10+ czy iPhone 11 Pro Max. Dokładne rozmiary, bez mocowania, z zamkniętymi ramionami, wynoszą 100x67x54 mm. Waga to natomiast 130 gramów.

W zestawie umieszczono: uchwyt montowany na kratkę nawiewu, nakrętkę mocującą, kabel USB typu C, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. NAVITEL SH1000 PRO jest już dostępny w regularnej sprzedaży i serwisie Allegro. Sugerowana cena została ustalona na 159 złotych.

źródło: materiał prasowe

 1. Mało praktyczne są uchwyty, które montuje się do kratek nawiewu. Po pierwsze ograniczą przepływ powietrza, po drugie nie w każdym aucie są kratki do których da się to przyczepić i po trzecie taki uchwyt może zniszczyć/wyrwać lamele kratki.

 2. A ja polecam od Azjatów ładowarki marki Baseus, mam kilka w różnych odmianach (ładowanie bezprzewodowe jak i zwykłe po kablu), solidne a cena to max połowa tej tutaj reklamowanej.

 3. Z doświadczenia szukałbym ładowarki z jakimś aktywnym chłodzeniem, generalnie nie jest to jakiś duży problem ale mi kiedyś w zimny ale bardzo słoneczny dzień z włączonym yanosikiem, mapami google i grającym youtube telefon się przegrzał i wyłączył wszelaki internet, gps itp itd. QI jest bardzo fajne ale generuje zauważalne ilości ciepła.
  Dodam jeszcze że im więcej ciepła tym ładowanie wolniejsze a przy tak dużym obciążeniu jak powyżej bardzo możliwe że % naładowania będzie malał a nie rósł ;)

  1. To prawda – w takiej ładowarce tel się podczas aktywnego używania mocno nagrzewa. Montaż na kratce z nawiewem częściowo ten problem rozwiązuje. Ja przy dalszej trasie podłączam jednak kabel bezpośrednio do tel.

   1. Oczywiście, latem nie ma problemu bo wieje mu w plecy… czy zimna klima czy „zwykłe” powietrze ale wieje natomiast jesienią, zimą i wiosną głownie się auto w środku grzeje a nie chłodzi więc naturalnie za telefonem kratkę wentylacyjną zamykam i tu się robi problem bo bywają dni że na dworze jest zimno jak jasna … i jednocześnie czuć że słońce całkiem solidnie grzeje.

 4. Cena wydaje się dość spora. Mam coś takiego od skośnookich przyjaciół, marki Gocomma i kosztowało 6$. Działa szybkie ładowanie w S9+.

 5. Ja tam wolę podłączyć kablem magnetycznym w odpowiednim czasie i na odpowiedni czas, a nie doładowywać na parę minut baterię i ją psuć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama