(fot. NAVITEL)

NAVITEL SH1000 PRO – uchwyt, który pozwala zapomnieć o kablu do smartfona

Szukasz dobrego uchwytu na smartfon do samochodu, który zapewni funkcję ładowania bezprzewodowego? NAVITEL właśnie zaprezentował model SH1000 PRO.

Ładowanie bezprzewodowe w samochodzie

Owszem, sięgnięcie po kabel zazwyczaj zapewnia większą moc ładowania, ale nie jest tak wygodne jak bezprzewodowa technologia przesyłania energii. Kładziemy smartfon w wyznaczonym miejscu i to już wszystko. Z ładowarek bezprzewodowych możemy korzystać w domu, ale również w samochodzie.

W nowych autach znajdziemy półki do ładowania, ale co w przypadku starszych pojazdów lub sytuacji, gdy chcemy mieć łatwy dostęp do smartfona, np. w celu wyświetlania nawigacji? Tutaj z pomocą przychodzą uchwyty z funkcją bezprzewodowego uzupełnienia energii w akumulatorach. Wśród ciekawszych propozycji z pewnością znajduje się NAVITEL SH1000 PRO.

SH1000 PRO (fot. NAVITEL)

Uchwyt montuje się na kratce nawiewu, korzystając z klipsu dołączonego do zestawu. Dzięki temu rozwiązaniu, smartfon nie będzie aż tak nagrzewał się w gorące, słoneczne dni – chłodzenie zapewni mu klimatyzacja w samochodzie. Zaletą jest również obrotowa konstrukcja, która umożliwia ustawienie uchwytu w poziomie, chociażby dla poprawy widoczności map.

NAVITEL SH1000 PRO zapewnia bezprzewodowe ładowanie w oparciu o standard Qi, a więc naładujemy zarówno iPhone’a, jak i większość urządzeń działających pod kontrolą Androida. Maksymalna moc to 15 W. Oczywiście nie zabrakło opcji ładowania z użyciem kabla.

SH1000 PRO (fot. NAVITEL)

Producent podaje, że uchwyt jest kompatybilny z większością urządzeń o szerokości pomiędzy 52-82 mm. Tak, bez problemów powinny zmieścić się nawet większe smartfony, jak chociażby Samsung Galaxy Note 10+ czy iPhone 11 Pro Max. Dokładne rozmiary, bez mocowania, z zamkniętymi ramionami, wynoszą 100x67x54 mm. Waga to natomiast 130 gramów.

W zestawie umieszczono: uchwyt montowany na kratkę nawiewu, nakrętkę mocującą, kabel USB typu C, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. NAVITEL SH1000 PRO jest już dostępny w regularnej sprzedaży i serwisie Allegro. Sugerowana cena została ustalona na 159 złotych.

źródło: materiał prasowe