NAVITEL R1050 (fot. NAVITEL)

NAVITEL R1050 – kamera samochodowa z bazą fotoradarów i prędkościomierzem

NAVITEL R1050 jest dowodem na to, że samochodowy wideorejestrator może oferować więcej funkcji niż tylko nagrywanie tego, co dzieje się na drodze. W modelu tym producent dodał bowiem bazę fotoradarów i cyfrowy prędkościomierz, które mogą przydać się kierowcom za kółkiem.

NAVITEL R1050 wyposażono w procesor MStar 8328, sensor optyczny Sony IMX323 i obiektyw o polu widzenia 165°. Materiały nagrywane są na karcie pamięci microSD w rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli (przy 30 klatkach na sekundę) i formacie MP4. Wideorejestrator montowany jest do magnetycznego uchwytu, który umożliwia jego łatwy i szybki montaż oraz obrócenie urządzenia o 360°.

 

Model NAVITEL R1050 powstał na bazie wprowadzonego na rynek we wrześniu 2017 roku wideorejestratora NAVITEL R1000. W jego przypadku producent zdecydował się jednak dodać dwa bardzo przydatne podczas jazdy udogodnienia: bazę fotoradarów i cyfrowy prędkościomierz.

Ten ostatni pokazuje na kolorowym ekranie LCD o przekątnej 1,2 cala informacje o aktualnej prędkości pojazdu, którą oblicza na podstawie sygnału GPS i czasu. Użytkownik ma do wyboru opcję wyświetlania prędkości i czasu oraz samego czasu.

Kierowca dodatkowo dostaje też dostęp do bazy fotoradarów – jeśli się do jakiegoś zacznie zbliżać, zostanie o tym poinformowany odpowiednią ikonką. W obszarze pracy NAVITEL R1050 znajdują się informacje takie jak: aktualna prędkość, ikona fotoradaru, pasek postępu ruchu w obszarze fotoradaru oraz dystans do fotoradaru.

Właściciele NAVITEL R1050 mogą również pobrać na swój smartfon lub/i tablet dedykowaną aplikację, która umożliwia personalizację ustawień i sformatowanie karty microSD. Kolejną opcją jest funkcja wyświetlania filmów z wideorejestratora w czasie rzeczywistym na ekranie urządzenia mobilnego.

W pudełku wraz z NAVITEL R1050 znajdują się: ładowarka samochodowa, uchwyt, instrukcja obsługi, licencja na smartfon z mapą Europy, ściereczka z mikrofibry oraz karta gwarancyjna. Sugerowana cena tego wideorejestratora została ustalona na 399 złotych. Urządzenie jest już dostępne w sklepach Media Expert, Avans i Electro.

Źródło: informacja prasowa