Nasz Orange zaprasza do testów sieci 5G. Trzeba spełnić kilka warunków

Testy sieci 5G wydają się być zarezerwowane dla dziennikarzy technologicznych? Orange stara się udowodnić, że wcale tak nie jest, dlatego zaprasza mieszkańców Warszawy i Lublina do skorzystania z możliwości sprawdzenia, jak szybki jest transfer danych przyszłości.

Sieć kolejnej generacji to szybkości pobierania rzędu 800-900 Mb/s, więc ściągnięcie nawet najbardziej rozbudowanych gier (no hej, Red Dead Redemption 2) to kwestia kilku minut. Orange zachęca, by wziąć udział w swego rodzaju konkursie, który prowadzi dla sieci zaprzyjaźniony serwis nasz.orange.pl.

Reklama

Co trzeba zrobić?

Pierwsza rzecz to kwestia należenia do forum nasz.orange.pl. To tam odbywa się „rekrutacja” i organizatorzy testów nie kryją faktu, że na wybór kandydatów będzie miało wpływ to, czy ktoś jest aktywnym użytkownikiem forum od dawna czy zarejestrował się dopiero dziś.

Po drugie, trzeba mieszkać w odpowiednim miejscu lub przebywać w obszarze z dostępnością sieci testowej 5G przynajmniej 4 godziny w ciągu doby. Nie ma mowy o czterogodzinnym, nieustannym korzystaniu wtedy z internetu – chodzi o możliwość korzystania z niego. Rzecz dotyczy wybranych partii Warszawy i Lublina – w regulaminie znajdziecie mapkę z granicami zasięgu testowej sieci 5G.

Po trzecie, należy do 19 listopada do 23:59 przesłać na skrzynkę [email protected] odpowiedź na pytanie:
„Jak w przyszłości będzie można wykorzystać 5G, czyli ultra szybki Internet mobilny z bardzo małymi opóźnieniami?”

Tester, na czas testów, otrzyma smartfon z modemem 5G: Orange Neva Jet wraz z kartą SIM. W ten sposób można dołączyć do ograniczonego grona, w tym grupy kilkunastu firm, które już od jakiegoś czasu sprawdzają jak działa testowa sieć 5G.

Ciekawe, czy jakiś Czytelnik Tabletowo załapie się na testy! Ich regulamin znajdziecie tutaj.

źródło: Orange