Następne urządzenie Nvidii z linii SHIELD może być hybrydowym tabletem z Androidem

Po anulowaniu planów konstruowania jakichkolwiek kolejnych produktów z linii SHIELD w 2016 roku, pojawia się pierwsza iskierka nadziei, sugerująca, że Nvidia ponownie zabiera się za rynek gier przenośnych.

Być może pamiętacie taki tablet przeznaczony do gier jak SHIELD K1. To sprzęt Nvidii, działający na Androidzie i napędzany przez procesor Nvidia Tegra X1. Tego samego układu, choć zmodyfikowanego, użyto w Nintendo Switch. Czas jednak nieubłaganie płynie dalej, a branża gamingowa, zwłaszcza ta mobilna, nie znosi stagnacji. Pojawiły się pierwsze sygnały, że Nvidia pracuje nad kolejnym mocnym procesorem graficznym dla mobilnego grania, i jednocześnie nad urządzeniem, na którym można by je zaprezentować.

Reklama

Forumowicze XDA Developers odkryli w oprogramowaniu SHIELD Experience kod, wskazujący, że Nvidia może pracować nad hybrydowym tabletem. Znajduje się tam niewłączona funkcja „trybu pulpitu”, przypisana do produktu o nazwie kodowej „mystique”. Bazując na znalezisku i porównaniu ograniczonej specyfikacji tego produktu, zbliżonej do Surface Booka od Microsoftu, wysnuto wniosek, że może chodzić o hybrydowe urządzenie typu 2w1. Kod źródłowy wskazuje na to, że „Tegra X2” (przeznaczona dla urządzeń mobilnych, a nie systemów samochodowych Nvidia Drive) będzie działać właśnie w tym nowym sprzęcie.

Recenzja Surface Book 2 – najdroższej, najbardziej nietypowej i jednocześnie najlepszej hybrydy dostępnej na rynku

Wykryta funkcja pozwoli na przełączanie się między trzema trybami wyświetlania interfejsu użytkownika, gdzie dostępny będzie tryb pulpitu, tabletu i trzeci, który określono jako „dynamiczny”, cokolwiek to znaczy. Funkcja tego kodu jest obecna w oprogramowaniu Nvidii już od grudnia 2018 roku, co sugeruje, że firma pracuje nad nowym urządzeniem od dłuższego czasu.

Ciekawe, czy Nvidia rzeczywiście zamierza ponownie wkroczyć na rynek mobilnej rozrywki. Tablety SHIELD były solidnymi konstrukcjami, ale spotkały się z tak ciepłym przyjęciem, na jakie liczyłaby Nvidia. Firma miała szansę wybić się z jakimś gamingowym tabletem na fali popularności PUBG czy Fortnite’a ale z niej nie skorzystała. Ciekawe, kiedy znów powieją dla niej pomyślne wiatry.

 

źródło: XDA Developers przez Tech2