Nvidia Shield Tablet i Shield Tablet K1 dostają Androida Nougat – i takie wsparcie to ja rozumiem!

Aktualizacje Androida. Jedni ich wyczekują, inni stwierdzają, że nie ma na co. Jakby jednak nie patrzeć, nowsze wersje systemów są zdecydowanie częściej udostępniane właścicielom smartfonów, niż tabletów. O tych drugich producenci nazbyt często zapominają w swoich planach aktualizacji urządzeń. Czasem pojawiają się wyjątki, takie jak ten – Nvidia Shield Tablet, który miał premierę trzy lata temu (a w świecie elektroniki to prawie wieczność) i startował z Androidem Kit Kat na pokładzie, a teraz dostaje upgrade do Androida 7.0. Idealnie!

Perspektywa aktualizacji pojawia się nie tylko przed posiadaczami modelu z 2014 roku, ale też przed tymi, którzy grają na wersji K1, która zadebiutowała rok później. Jakie nowe funkcje czekają właścicieli tych tabletów?

Reklama

Sporo dobroci przynosi sam Android Nougat, który oferuje tryb podzielonego ekranu, lepsze zarządzanie baterią, czy grupowanie powiadomień.

Jest też kilka rzeczy, które wprowadza sama Nvidia. Na przykład po aktualizacji będzie możliwe korzystanie z nowego kontrolera Shield, który zobaczyliśmy wraz z premierą odświeżonej konsoli firmy na CES 2017. Będzie też możliwe dołączenie do programu Shield Rewards, który oferuje darmowe gry, rabaty i umożliwia wygrywanie różnych nagród w konkursach dla społeczności.

Nvidia Shield Tablet K1

Tablety Shield i Shield K1, choć maja już swoje lata, były naprawdę ciekawymi urządzeniami. Sam posiadałem pierwszego Shielda, a Kasia testowała jego nowszą wersję. Trudno o fajniejszy sprzęt dla fanów grania na tablecie, choć sprzęty miały również swoje wady.

Jednak to bardzo miło ze strony Nvidii, że zadbała o tak długi okres wsparcia swoich „dzieci”. Wiele producentów decyduje się maksymalnie na jedną większą aktualizację i kilka pomniejszych zestawów poprawek, nawet dla sprzętów, które wydają się być topowymi. Wiadomo, że łatwiej wydać nową wersję systemu na dwa tablety, niż na dwadzieścia, ale i tak z postawy Nvidii inni mogą się wiele nauczyć.

Używacie któregoś z tych tabletów?

 

zdjęcie tytułowe pochodzi z recenzji Nvidia Shield Tablet K1

źródło: Android Authority