Następca Nexus 7 z procesorem Qualcomma, nie NVIDII? - Tabletowo.pl

Następca Nexus 7 z procesorem Qualcomma, nie NVIDII?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Następca Nexus 7 z procesorem Qualcomma, nie NVIDII? Asus Nowości Plotki / Przecieki

O następcy tabletu Nexus 7, pierwszego wspólnego dziecka Google i Asusa, w ostatnim czasie mówi się coraz więcej. Nic dziwnego, bowiem już w maju będzie miała miejsce konferencja Google I/O (15-17.05.), na której to właśnie spodziewamy się oficjalnej premiery urządzenia. Aktualnie na jego temat nie wiemy zupełnie nic, aczkolwiek zmienia się to z dnia na dzień. Co mówią najnowsze spekulacje na jego temat?

Jak doskonale wiecie, Nexus 7 pracuje dzięki czterordzeniowej jednostce centralnej NVIDII – Tegrze 3. Jako że „kto stoi w miejscu, ten się cofa”, raczej jasne jest, że ten sam procesor nie znajdzie zastosowania w kolejnej generacji modelu. Skoro tak, nasze myśli mogą się kierować w stronę Tegry 4. Ale czy aby na pewno Google i Asus kolejny raz zdecydują się na układ od NVIDII?

Z dzisiejszych nieoficjalnych informacji wynika, że niekoniecznie. Miejsce Tegry 3/4 ma podobno zająć chip Qualcomma – najprawdopodobniej czterordzeniowy Snapdragon S4 Pro APQ8064, jak sugeruje analityk Michael McConnel. Jak informowaliśmy wcześniej, ekran tabletu ma mieć 7″ i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo ciekawa ile w powyższych plotkach jest prawdy. Tego jednak dowiemy się raczej dopiero za kilka miesięcy. Swoją drogą, szacuje się, że obecnie sprzedanych zostało około 6 milionów egzemplarzy tabletu Nexus 7 na całym świecie. Sprzedażowe plany co do drugiej generacji są jeszcze większe – ma osiągnąć 10 milionów sztuk do końca 2013 roku.

Co ciekawe, w sieci pojawiły się również pierwsze plotki mówiące o tym, że Google pracuje również nad następcą Nexus 10. Urządzenie ma powstać przy współpracy z Samsungiem i posiadać czterordzeniowy procesor Exynos z ośmiordzeniową grafiką. Jednak jego prezentacja ma się odbyć sporo później niż następcy Nexus 7.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona