Nareszcie nadszedł ten moment – Xiaomi wkracza oficjalnie do Polski! (aktualizacja)

Coraz więcej chińskich marek decyduje się na oficjalną dystrybucję swoich urządzeń w Polsce. Wymienić tu można m.in. Meizu, Doogee czy Homtom. Wciąż jednak pozostaje spore grono producentów, oferujących świetny sprzęt za „śmieszne” pieniądze, którzy wciąż nie sprzedają go poprzez naszych krajowych dystrybutorów. Wielu z niecierpliwością czekało na Xiaomi – i nareszcie się doczekaliśmy!

Za sprzedaż szerokiego wachlarza urządzeń tej marki odpowiada w Polsce firma Xiaomi4you. Prowadzi ona nie tylko sklep internetowy, ale i punkt stacjonarny, mieszczący się w Warszawie przy ul. Wałbrzyskiej 11 lok. 73 i czynny w dni robocze od godziny 9:00 do 17:00 (tam też można odebrać zakupione urządzenie). Dodatkowo Xiaomi4you oferuje bezpłatną pomoc techniczną w razie jakichkolwiek problemów.

Obecnie w ofercie sklepu znajduje się 27 pozycji, a wśród nich:

To oczywiście tylko część dostępnych urządzeń, Xiaomi4you sprzedaje również różne akcesoria, kamery oraz powerbanki. Należy też pamiętać, że wszystkie zakupione sprzęty objęte są 12-miesięczną gwarancją, a ewentualne naprawy wykonywane są na miejscu w Polsce.

Dzięki Dawid za info!

Źródło: Benchmark

Aktualizacja:

Bardzo przepraszamy za wprowadzenie w błąd, jednak okazuje się, że powyższy sklep nie jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu Xiaomi. Samo Xiaomi sprawę skomentowało następująco (podziękowania dla @panmarcinek):

stanowiskoxiaomi

Aktualizacja 2:

Wspólnie stwierdziliśmy, że należy Wam się jeszcze kilka słów dodatkowych wyjaśnień z racji tego, że dość mocno wprowadziliśmy Was w błąd. Cała sytuacja działa się jednocześnie na kilku frontach, ponieważ oprócz ww. sklepu Xiaomi4you funkcjonuje drugi pod adresem xiaoyi.pl, za którego prowadzenie odpowiada firma JBTS.

Ten ostatni jest jednak oficjalnym dystrybutorem produktów marki Xiaoyi, mającej w portfolio kamery. Xiaoyi jest częścią większej całości, czyli Xiaomi. Oficjalne wejście tej „części” na polski rynek niestety nie oznacza, że cała marka również rozpocznie tu oficjalną sprzedaż swoich produktów. Być może ten moment kiedyś nadejdzie, ale jeszcze nie wiadomo czy w ogóle, a jeśli tak, to kiedy.

Na podstawie informacji serwisu Spider’s Web