Ciekawe, czy zgadniecie, jakie smartfony z Androidem są najpopularniejsze w Polsce 15
fot. AppBrain

Ciekawe, czy zgadniecie, jakie smartfony z Androidem są najpopularniejsze w Polsce

Każdy z nas, bazując na własnych obserwacjach, z pewnością ma jakieś wyobrażenie na temat tego, jak wygląda rynek smartfonów w Polsce. Teraz pojawiła się okazja, żeby je skonfrontować ze stanem faktycznym. Ciekawe, czy – a jeżeli tak, to w jakim stopniu – udało Wam się trafnie wywnioskować, z jakich urządzeń korzystają Polacy.

Już na wstępie muszę zaznaczyć, że badacze z AppBrain wzięli pod uwagę jedynie smartfony z Androidem, więc nie spodziewajcie się zobaczyć iPhone’ów i modeli z mobilnym Windowsem. Od razu da się też zauważyć jedną rzecz, a mianowicie dominację jednej marki na naszym rynku. Zapewne domyślacie się, że chodzi o Samsunga, prawda? Jednak to nie jego logo znajduje się na najpopularniejszym modelu w Polsce.

Nie wiem, jak w Waszym przypadku, ale dla mnie nie jest żadną niespodzianką, że jest nim… Huawei P8 Lite. Jest to bowiem smartfon, który otworzył szeroko drzwi Huawei do serc polskich klientów i to jemu producent zawdzięcza ogromny sukces na naszym rynku. Zresztą, liczby mówią same za siebie – Chińczycy sprzedali w samej tylko Polsce ponad 1,5 miliona egzemplarzy tego modelu! Dobrze, ale już wyraźnie słabiej, sprzedawał się u nas również Huawei P9 Lite.

Dalej już króluje Samsung, który łącznie okupuje aż siedem z dziesięciu miejsc w TOP 10. Muszę jednak przyznać, że jestem szczerze zaskoczony, że Galaxy J3 2016 cieszy się w naszym kraju aż takim wzięciem – chociaż niewykluczone, że swoje zrobiło sprzedawanie go za złotówkę w najtańszych abonamentach przez operatorów. Ciekawe też, że w zestawieniu znalazły się starsze flagowce – Galaxy S5 i Galaxy S4 – a nowsze już nie.

Mały „sukces” odniosło także LG, ponieważ do TOP 10 udało się wskoczyć LG K10. Mimo wszystko da się zauważyć, że ogólnie Polacy najczęściej kupują urządzenia z niższej i średniej półki.

Ciekawe, czy zgadniecie, jakie smartfony z Androidem są najpopularniejsze w Polsce 17
Najpopularniejsze smartfony z Androidem w Polsce (fot. AppBrain)

 

Źródło: AppBrain