Najnowsze statystyki popularności poszczególnych systemów - Android traci niewiele na rzecz iOS

Najnowsze statystyki popularności poszczególnych systemów – Android traci niewiele na rzecz iOS

Walka pomiędzy Androidem a iOS trwa w najlepsze, a konkurencja nie ma szans, aby dołączyć do tego zaszczytnego pojedynku. W ubiegłych latach drugi kwartał oznaczał, że Apple trochę traciło na rzecz konkurencji, jednak bieżący rok okazał się być przełomowy pod tym względem. iPhone’y zdołały odebrać kawałeczek europejskiego tortu Samsungowi i spółce.

W badaniach Kantaru uwzględniono Stany Zjednoczone, Chiny oraz pięć krajów europejskich, tj. Niemcy, Wielką Brytanię, Francję, Włochy oraz Hiszpanię. Jedynie w Ameryce Północnej Android zyskał względem ubiegłych miesięcy. Warto wspomnieć, że aż 78 procent tego segmentu dzierżą Samsung i LG – reszta rywali była daleko za nimi.

Stary Kontynent wyróżnił się nietypowymi statystykami. Według analityków wynikło to z tego, że Apple wprowadziło w końcu iPhone’y z większymi wyświetlaczami, co przełożyło się na znaczny wzrost popularności telefonów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie.

Moim zdaniem jednak największym wygranym w Europie jest Honor od Huawei. Aż trzy modele z ich gamy, czyli Honor 6, 6 Plus oraz 4X, znalazły się w dziesiątce najchętniej wybieranych smartfonów. Równie dobrze poradziło sobie Xiaomi, chociaż ostatnio przestali być trzecim największym producentem smartfonów na świecie.

Nie możemy zapomnieć także o Meizu. W zestawieniu rok do roku zwiększyli swoją sprzedaż siedmiokrotnie, a dla porównania Lenovo powoli traci udziały na mobilnym rynku. W samych Chinach firma Apple zdołała poprawić ubiegłoroczne rezultaty o 7 procent. Co ciekawsze, Windows zyskuje coraz większe, aczkolwiek nadal skromne, grono użytkowników.

Tabletowo.pl Najnowsze statystyki popularności poszczególnych systemów - Android traci niewiele na rzecz iOS Android Ciekawostki iOS Raporty/Statystyki Smartfony

Powyższe statystyki pokazują, że na arenie międzynarodowej są aktualnie jedynie dwa systemy: Android i iOS. Na pewno byłoby ciekawie, gdyby któryś z mniej popularnych OS-ów zdołał powalczyć z tymi gigantami. Szkoda, że na razie nic nie zapowiada podobnej sytuacji.

źródło: Kantar przez Pocketnow, Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona