Spotify

Spotify otwiera podcastowe listy przebojów. Będziesz miał od czego zacząć

Podcasty nie są już czymś nowym i nieznanym – coraz więcej osób ma swoje kanały, na których dzieli się z innymi swoimi pasjami, przemyśleniami czy wiedzą. W doborze interesujących tematów i prowadzących pomagają teraz dynamiczne listy przebojów Spotify.

Spotify ułatwia wejście w świat podcastów

Szwedzki serwis strumieniujący muzykę coraz mocniej promuje także inne sposoby na korzystanie z dobrodziejstw własnego, cyfrowego radia. Ponieważ możliwości doboru wartościowych podcastów wciąż rosną i rosną, początkujący słuchacz może się w tym pogubić. Dlatego Spotify wprowadza listy przebojów z podcastami. Dzięki nim szybko zorientujemy się, co jest chętnie odtwarzane w naszym kraju.

Od teraz, przechodząc do zakładki Wyszukaj w aplikacji Spotify, znajdziemy dwie listy:

  • Top Podcasty – ranking najpopularniejszych podcastów, na bieżąco aktualizowany na podstawie ostatnich danych o słuchaczach i odtworzeniach
  • Ostatnio Popularne – ranking podcastów, które są obecnie na czasie

Druga z list może okazać się znacznie bardziej przydatna tym, którzy najpopularniejsze podcasty mają już dawno „osłuchane”, a chcieliby zorientować się, jakie kanały i którzy twórcy dopiero zyskują na popularności.

Dodatkowe opcje otrzymała również platforma dla podcasterów. Osoby tworzące audycje będą mogli teraz tworzyć infografiki popularności kanału czy skorzystać z opcji powiadomień, gdy ich publikacje przekroczą ustalony poziom popularności.

Jeśli jeszcze nie rozsmakowaliśmy się w podcastach, może to dobry czas na znalezienie czegoś w naszym guście?