Najlepsze gry 2021 Google Play

Jakie są najlepsze gry mobilne 2021 roku? Tę listę wybierali użytkownicy urządzeń na Androidzie

Sklep Google Play ogłosił listę najlepszych gier na smartfony i tablety 2021 roku. Warto ją przejrzeć – być może dokonaliśmy równie słusznych wyborów!

Najlepsze gry na urządzenia przenośne

Oczywiście termin „najlepsza gra” może znaczyć coś innego dla jednej osoby, a kompletnie coś innego dla drugiej. Jednak często przed sięgnięciem po jakiś tytuł oglądamy lub czytamy recenzje i sprawdzamy opinie, by nie stracić czasu na grę, która ostatecznie przyniosłaby nam zawód.

Dlatego też powstają plebiscyty pokroju tego, jaki cyklicznie organizuje Google. W szranki stają wszystkie mobilne gry wydane w ciągu ostatniego roku, a które możemy znaleźć w sklepie z aplikacjami Google Play. W tym roku tytuł najlepszej gry powędrował do Pokémon UNITE.

Wyróżnienia w kategorii Wybór graczy otrzymały z kolei aplikacja Paramount+ oraz Garena Free Fire MAX. Poniżej przedstawiamy Wam zwycięzców plebiscytu w poszczególnych kategoriach.

Najlepsze gry rywalizacyjne:

Najbardziej nowatorskie:

Najlepsze gry niezależne:

Najlepsze gry na tablet:

Najbardziej przystępne:

Pokémon UNITE zdołało zdobyć sobie zaufanie fanów kieszonkowych potworków

Warto zauważyć, że Google po raz pierwszy w historii przyznawania nagród, stworzyło osobną kategorię dla tabletów. Rzeczywiście, gry wyświetlane na kilkunastu calach ekranu prezentują się, a czasem nawet działają inaczej niż na smartfonach. Dzięki temu można bliżej przyjrzeć się tytułom, które w dobry sposób korzystają z dodatkowej przestrzeni roboczej, a nie są tylko przeskalowanymi wersjami smartfonowych wersji.

Głosy w plebiscycie zliczano na podstawie upodobań użytkowników sklepu Google Play ze Stanów Zjednoczonych. Ciekawe, czy wyniki obejmujące Europę byłyby podobne.