Najciekawsze gry na tablety z Tegrą 2 i nie tylko - Tabletowo.pl

Najciekawsze gry na tablety z Tegrą 2 i nie tylko

Ostatnio, gdy najnowsze dziecko Nvidii, Tegra 2, zyskuje coraz więcej „zastępczych ojców” (tzn. kolejnych producentów urządzeń), mamy do dyspozycji coraz więcej gier, które w znaczącym stopniu wykorzystują potencjał tej platformy – wszystkie możecie znaleźć w Tegra Zone. Poniżej postanowiłem przedstawić najciekawsze, moim zdaniem, pozycje na urządzenia pracujące dzięki dwurdzeniowej Tegrze 2, a co za tym idzie – także na tablety z Androidem Honeycomb. Na końcu również krótkie zestawienie propozycji na tablety działające w oparciu o Androida, ale bez jednostki nVidii.

1. Riptide GP

Gra została stworzona przez firmę Vector Unit i polega na braniu udziału w wyścigach skuterów wodnych. W grze mamy możliwość uczestnictwa w zwykłym wyścigu, w 5 wyścigach z serii Championship i w grze online. Według mnie ten tytuł zasługuje w 100% na jedno z najwyższych miejsc w rankingu, ponieważ oprócz świetnej grafiki, wspaniale odzwierciedla ruchy dzięki akcelerometrowi, a przy tym nie nudzi się zbyt szybko.

Cena: 6,99$ (Tegra Zone, kup)

2. Galaxy on Fire 2 THD

Coś dla fanów kosmosu. W grze latamy statkiem kosmicznym, wykonując przy tym różne misje i napawając się wyrafinowaną grafiką stworzoną przez twórców. Gra umożliwia korzystanie z wbudowanego akcelerometru. Potrafi wciągnąć na bardzo wiele godzin.

Cena: za darmo (Tegra Zone, pobierz)

3. Bang Bang Racing THD

Bang Bang. Gra w bardzo ciekawy sposób przedstawiła wyścigi samochodzików po 8 różnych torach. Dlaczego Bang Bang? Ponieważ to w tej grze jest nieuniknione!

Cena: 5,99$ (Tegra Zone, kup)

4. Dungeon Defenders: First Wave Deluxe HD

Jest to zespołowa gra RPG, w której chodzi o obronę wieży. Wraz z kolejnymi etapami gry (tzw. falami) coraz więcej potworów chce zniszczyć naszą wieżę. Nasze zadanie? Jak najdłużej jej bronić.

Cena: za darmo (Tegra Zone, pobierz)

5. Guerrilla Bob TPD

Ta pozycja jest dla mnie dosyć dziwna, ale postanowiłem o niej wspomnieć. W grze wcielamy się w rozbójnika, który podróżuje po kanionach, pustyniach i różnych miasteczkach zabijając wszystko, co się tam rusza. Oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie, a system sterowania postacią również nie zawodzi.

Cena: 2,99$ (Tegra Zone, kup)

6. Trainz Simulator THD i My First Trainz Set

Trochę odmienności nikomu nie zaszkodzi. Te dwie gry trochę mnie zdziwiły. Są inne od pozostałych. Nie są to typowe gry jak np. wyścigówka, strzelanka, zręcznościówka. W tych pozycjach zabawa polega na jeździe pociągiem i budowaniu nowych tras, kładąc kolejne tory. W grze My First Trainz Set cała akcja toczy się w domu. Możemy poczuć się jak dzieci i zbudować tory w salonie, kuchni, pokoju czy nawet garażu. Dodatkowo gra umożliwia kilka „misji” w danym pomieszczeniu, jak np. przewiezienie podkładek pod kubki z parapetu na stolik TV. Dowolność jak najbardziej wskazana.

W Trainz Simulator THD sytuacja wygląda trochę inaczej. Tutaj wszystko jest bardziej poważne. W grze możemy układać nowe tory, tworzyć makiety i realizować wyznaczone zadania.

Cena: 5,30$ (Tegra Zone, link; Tegra Zone, link)

7. Fruit Ninja THD

Bardzo popularna gra polegająca na przecinaniu owoców niczym japoński wojownik. Dlaczego o niej wspominam? Ponieważ oferuje bardzo ciekawy tryb multiplayer i jako jedyna może tak zaimponować znajomym. Oprócz tego ta gra została pokazana w reklamach Asusa i w filmiku 1 dzień z Samsung Galaxy Tab 10.1.

Cena: 2,99$ (Tegra Zone, kup)

Jak pewnie zauważyliście te wszystkie gry można znaleźć w Tegra Zone, skąd jesteśmy przekierowywani do Android Market. Oprócz powyższych tytułów śmiało można polecić następujące gry:
Air Attack – jesteśmy pilotem samolotu wojskowego, na którego poluje prawie cała Europa;
Air Control – w którym wcielamy się w wieżę lotniczą i naszym zadaniem jest szczęśliwe sprowadzenie na ziemię jak największej ilości samolotów;
Angry Birds – nie trzeba nikomu przedstawiać. Polega na rozwalaniu różnych zwierzątek przez wściekłe ptaki przy użyciu procy;
Tank Hero – naszym zadaniem jest zniszczyć jak najwięcej wrogich czołgów rozmieszczonych na niewielkiej planszy;
Paradise Island – gra podobna do Zoo Tycon. Nie ma zbyt dobrej grafiki, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że przez kilka dni będziemy budować swoją wymarzoną wyspę w nadziei, że przyjdzie do nas więcej turystów;
X Construction – naszym zadaniem jest zbudowanie mostu dla jadącego pociągu. Nie jest to jednak takie łatwe;
Cordy. Najlepsza platformówka, w jaką kiedykolwiek mogliście zagrać. Gra może, na pierwszy rzut oka, przypominać zwykłe Mario 2D, lecz już po chwili przekonacie się, że to nie jest zwyczajna rozgrywka. Poza przeróżnymi efektami, gra nie oferuje wiele więc niż standardowe pozycje tego typu, ale i tak bardzo wciąga.

Gier jest mnóstwo, jakie wam się spodobają to tylko kwestia gustu. Jedno jest pewne – producenci gier nie zapomnieli o posiadaczach tabletów i cały czas rozszerzają swoją ofertę. Trzeba mieć tylko sporo drobnych w portfelu…

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona