Nadchodzi nowa generacja czytnika Nook Simple Touch (update: oficjalnie jako Nook Simple Touch with GlowLight) | Tabletowo.pl

Nadchodzi nowa generacja czytnika Nook Simple Touch (update: oficjalnie jako Nook Simple Touch with GlowLight)

Dołącz do dyskusji 0

Rzadko piszemy o czytnikach książek elektronicznych, ale kiedy już to robimy, są to nowe, rewelacyjne modele. Do sieci wyciekła ulotka promująca najnowszą generację czytnika Nook Simple Touch, który wyposażono w ekran GlowLight.

Jeżeli zarówno nazwa Nook Simple Touch, jak i GlowLight niewiele Wam mówi, spieszymy z wyjaśnieniem. Kiedy Amazon wprowadził na rynek czytnik książek elektronicznych Kindle, nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź konkurencji. Jak grzyby po deszczu wyrastały tańsze urządzenia o podobnych możliwościach. Podobnie jak na rynku tabletów internetowych, ostateczna walka wywiązała się pomiędzy Amazon i Barnes & Noble, producentem czytników i tabletów Nook. Podczas gdy Kindle Fire konkuruje z Nook Tablet, Kindle ma za przeciwnika Nook Simple Touch.

Na ulicach Nowego Jorku coraz częściej widzi się ludzi z czytnikami firmy Barnes & Noble. Wprowadzenie na rynek nowej generacji niewątpliwie doprowadzi do spotęgowania ich popularności, na co ogromny wpływ będzie miał fakt wyposażenia nowego Nooka Simple Touch w ekran GlowLight. W odróżnieniu od standardowego wyświetlacza e-ink, technologia GlowLight, dzięki delikatnemu wewnętrznemu blaskowi (stąd nazwa: ang. glow – poświata, blask), umożliwia cieszenie się ulubionymi książkami elektronicznymi nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje na temat nowej generacji czytnika Simple Touch. Może nie ma czterordzeniowego procesora, ekranu o wysokiej rozdzielczości i najnowszego systemu operacyjnego, ale może zapewnić książkową rozrywkę na długie godziny.

via Tablet-News

UPDATE (12.04.2012, godz. 23:30 – Katarzyna Pura):

Firma Barnes & Nobles postanowiła wyjść naprzeciw użytkownikom, którzy lubią czytać, ale nie mają na to czasu w dzień. 6-calowy czytnik, dzięki swojemu podświetlanemu ekranowi, ma się doskonale sprawdzać w nocy. I tak, urządzenie zostało oficjalnie zaprezentowane jako Nook Simple Touch with GlowLight. Cena czytnika będzie wynosiła 139 dolarów, a jego sprzedaż ma ruszyć na początku maja (dla zakręconych przypomnienie, że mamy już prawie połowę kwietnia) – przedsprzedaż już ruszyła na stronie producenta.

Producent podaje, że model ten oferuje miesięczny czas pracy na jednym ładowaniu z włączonym trybem GlowLight, korzystając z czytnika 30 minut na dzień. Czas ten wydłuża się do dwóch miesięcy, jeśli podświetlenie jest wyłączone. Nook Simple Touch with GlowLight zapowiada się ciekawie i mimo tego, iż nie jest to tablet, chętnie wezmę ten model w swe ręce i sprawdzę jak jego ekran radzi sobie w rzeczywistości.

Poniżej pierwsze wrażenia TheVerge:

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona