Huawei Watch GT 2e smartwatch
Huawei Watch GT 2e (źródło: Huawei)

Nadchodzi Huawei Watch GT 2e, czyli poprawka tego, co już było dobre

Ponieważ dzieli nas już tylko kilka dni od premiery nowych smartfonów Huawei, przydałoby się, żeby firma mogła przy okazji ich przedsprzedaży zaoferować jakieś zachęcające „dobro komplementarne”. Niewykluczone, że będzie to zegarek Watch GT 2e, czyli poprawiona wersja smartwatcha z ubiegłego roku.

Reklama

Huawei Watch GT 2 zebrał w naszym redakcyjnym teście całkiem wysokie noty, zostając określonym jako jedno z najlepszych urządzeń naręcznych, jakie można sparować ze smartfonem. To całkiem dobra rekomendacja. Nic dziwnego, że z zaciekawieniem spoglądamy w kierunku modelu Watch GT 2e, który najprawdopodobniej zadebiutuje razem z Huawei P40 i P40 Pro.

Huawei Watch GT 2e – drobne poprawki

Jako aktualizacja Watch GT 2, model z literką „e” w nazwie będzie miał za zadanie skłonić osoby, które chciały zaopatrzyć się w ubiegłoroczną edycję, do zmiany zdania. Najważniejsze jest to, że długi czas pracy na baterii i główne możliwości zegarka pozostaną niezmienione, więc nowe akcesorium powinno trzymać wysoki poziom.

Reklama

Nowy Huawei Watch GT 2e zostanie wyposażony w 1,39-calowy wyświetlacz AMOLED, oferujący rozdzielczość 454×454 pikseli. W środku będzie działał procesor HiSilicon Hi1132 z oszczędnymi rdzeniami ARM Cortex-M3. Do kompletu należy doliczyć 4 GB pamięci wewnętrznej oraz obsługę Bluetooth 5.1. Tak jak w poprzedniku, ładowanie baterii o pojemności 455 mAh będzie odbywać się za pomocą styków na tylnej części obudowy. Tam też znajdą się czujniki do pomiaru tętna.

Wymiary urządzenia zdradzają, że będzie to spora busola: 53 x 10,8 x 46,8 mm i że Watch GT 2e będzie większy od swojego poprzednika. Watch GT 2 w wersji 46 mm mierzył 45,9 x 10,7 x 45,9 mm. Niestety brak sygnałów wskazujących, jakoby nowsza edycja miała być wyposażona w NFC, czego brakuje aktualnemu modelowi.

Czekamy na premierę Huawei P40 P40 Pro, bo wtedy zapewne dowiemy się wszystkiego o nowym smartwatchu tego producenta, a i możliwe, że poznamy także jego cenę.

Huawei Watch GT2 – recenzja jednego z najlepszych smartwatchy na rynku

źródło: WinFuture

Reklama