Nadchodzi Earthcore – tabletowa karcianka z polskim rodowodem

Gdy w App Store pojawiła się tabletowa wersja gry Hearthstone od razu wiadomo było, że innym firmom trudno będzie konkurować z tą produkcją. Studio Blizzard odwaliło bowiem po raz kolejny kawał dobrej roboty, spychając na drugi plan nawet legendy gatunku takie jak Magic: The Gathering. Mimo to w sklepach z aplikacjami cały czas pojawiają się nowe karcianki, starające się na różne sposoby zawalczyć o uwagę graczy.

Jedną z nich jest właśnie Earthcore: Shattered Elements – najnowsze dzieło wrocławskiego studia Tequila Games, które powinno pojawić się w sklepach z aplikacjami w ciągu kilku najbliższych tygodni. Tym, co wyróżnia wspomnianą produkcję na tle konkurencji, jest całkiem ciekawy system crafitngu, pozwalający modyfikować działanie kart z naszej kolekcji poprzez łączenie ich ze sobą (a mówiąc dokładniej: wchłanianie słabszych kart przez mocniejsze). Ta prosta sztuczka sprawia, że gracze teoretycznie mogą budować swoją talię z 500 000 różnych kart, co jest naprawdę imponującą liczbą.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Równie ciekawie zapowiada się mechanika rozgrywki, opierająca się na zależnościach pomiędzy trzema żywiołami: wodą ziemią i ogniem. W dużym uproszczeniu: gracze na zmianę wykładają karty aż zapełnią wszystkie dostępne pola. W międzyczasie mogą też korzystać z umiejętności poszczególnych kart, pozwalających w znacznym stopniu wpływać na układ sił na planszy. Gdy wszystkie miejsca zostaną już zajęte rozpoczyna się walka między kartami rozgrywająca się na zasadach zbliżonych do gry w kamień, nożyce i papier (woda gasi ogień, ogień pali ziemię, ziemia wchłania wodę). Gracz, którego karta przegra, otrzymuje obrażenia równe jej „poziomowi ryzyka”. W przypadku remisu obie karty zostają odwrócone a ich poziom ryzyka dodawany jest do poziomu kolejnej karty, która zostanie położona na jej miejscu. Krótko mówiąc: zasady są banalnie proste a opanowanie ich zajmuje dosłownie kilka minut, jednak wspomniana ogromna liczba kart wprowadza dość spore pole do strategicznego manewrowania, zarówno na etapie budowania talii, jak i podczas rozgrywki.

Gra Earthcore: Shattered Elements znajduje się obecnie w trybie Soft Launch w kanadyjskim App Store. Jej światowa premiera odbędzie się zaś w ciągu kilku najbliższych tygodni. Co ciekawe interfejs gry ma być dostosowany zarówno do tabletów, jak i do smartfonów. Niestety, nie wiadomo jeszcze czy gra pojawi się również w Google Play.