Nadchodzi Chromoting - zdalny pulpit od Google - Tabletowo.pl

Nadchodzi Chromoting – zdalny pulpit od Google

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Nadchodzi Chromoting - zdalny pulpit od Google Aplikacje Nowości Plotki / Przecieki

Aplikacje umożliwiające wykorzystanie tabletu w roli zdalnego pulpitu kontrolującego nasz komputer osobisty stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że również giganci rynku chcą mieć w swojej ofercie podobne usługi. Po Microsofcie i ich Remote Desktop przyszedł więc czas na Google.

Prace nad Chromoting, bo taką nazwę najprawdopodobniej nosić będzie zdalny pulpit Google, ruszyły co prawda już w lipcu zeszłego roku, jednak początkowo nie wzbudziły one zbyt wielkiego zainteresowania ze strony użytkowników. Dopiero teraz, gdy okazało się, że aplikacja dla systemu Android jest już coraz bliższa ukończenia, a niedługo po niej pojawi się również wersja dla urządzeń wyposażonych w iOS, oczy internautów zwróciły się w kierunku tego projektu. Niestety, jak na razie nic nie wskazuje na to, by nowa usługa Google oferowała coś, czego nie możemy zobaczyć u konkurencji (może poza możliwością współpracy z Linuxem). Co więcej, wspomniana aplikacja będzie mogła łączyć się jedynie z komputerami, na których zainstalowano przeglądarkę Chrome, co może skutecznie zniechęcić niektórych użytkowników. Jej jedyną nadzieją na sukces jest więc dobrze zaprojektowany interface użytkownika i umiejętne wykorzystanie popularności stojącej za nią marki.

Oficjalna data premiery aplikacji Chromoting nie jest jeszcze znana. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona dostępna całkowicie za darmo.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona