Ważne

Microsoft Remote Desktop debiutuje w App Store i Google Play

Zgodnie z naszą zapowiedzią z zeszłego tygodnia, aplikacja Microsoft Remote Desktop zadebiutowała wczoraj w dwóch najpopularniejszych sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne. Jej premiera odbyła się bez większej reklamy ze strony producenta, co może nieco dziwić, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jak wiele pozytywnych reakcji ze strony internautów wzbudziła jej pierwsza zapowiedź.

Microsoft Remote Desktop to pierwszy oficjalny klient zdalnego pulpitu systemu Windows działający na urządzeniach z systemem iOS lub Android. Pozwala nam on na kontrolowanie komputera z systemem Windows (od XP w górę) za pomocą naszego tabletu bądź telefonu (choć korzystanie z ekranu mniejszego niż 7 cali nieco mija się z celem). Aplikacja jest darmowa i co najważniejsze stosunkowo prosta w konfiguracji. Należy jednak pamiętać, że komputer którym chcemy sterować musi posiadać zainstalowany system w wersji Pro lub Enterprise.

Aplikację Microsoft Remote Desktop można pobrać za darmo z App Store lub Google Play.

Komentarze

 • bin

  Z tego co wyczytalem na zagranicznym serwisie wczoraj, to dziala z windows 8/8.1 i zeby odpalic zdalny pulpit trzeba zrobic upgrade do PRO by moc korzystac ze zdalnego pulpitu w tym systemie. Dlatego uzywam team viewier

  • nolin11

   TeamViewer jest świetny – można odpalić go na każdym windowsie ale do celów komercyjnych trzeba za niego płacić (i to sporo) choć wiadomo jak to wygląda w rzeczywistości…

   Są co prawda klienci RDP win na Adroida ale jak chce się szyfrowanie to trzeba już płacić :/

   W poniedziałek mogę dać info jak działa w LAN’ie :)

   • Ten M$ RDC to działa jakby chciał a nie mógł. Generalnie ten program w tej wersji (8.0.1.24115) to trzeba traktować jako ciekawostkę a nie narzędzie do pracy – do chociażby maleńkiego Remote RDP w wersji Lite nawet się nie umywa. Ale do rzeczy:
    .
    A więc: wrzuciłem foty – sorry za kiepską jakość ale inaczej nie mam jak:
    Jest możliwość zapamiętania danych do logowania – co jest wygodne ale mało bezpieczne:
    http://teamquest.pl/Mieszko/Android_Microsoft_Remote_Desktop_logowanie.JPG
    .
    Sam pulpit niby działa:
    http://teamquest.pl/Mieszko/Android_Microsoft_Remote_Desktop_pulpit.JPG
    .
    Ale!
    Jak się chce coś koniecznie zrobić to praktycznie bez powiększenia pulpitu nic nie da się, nawet przesunąć okna – myślałem, że to problem z czułością ekranu – ale nic z tego – w Remote RDP/Lite wszystko działa OK. Nawet aby coś napisać na klawiaturze to trzeba ręcznie kliknąć ikonę klawiatury. O myszy nie ma nawet co wspominać.
    .
    Nastepną rzeczą jest stabilność działania – śmiech na sali. Odpaliłem Writera z LO i połaczenie jak zostało zerwane tak już nie wstało. Każda nastepna próba kończy się tak samo – pokazuje się pulpit i zryw – choć na ten sam pulpit mogę się dostać z Remote RDP/Lite jak i z desktopa linuksowego przez kRDC. Restart tabletu nic nie pomógł.
    .
    Reasumując – działanie programu to tylko i wyłącznie uruchomienie, jedno połączenie i tyle – co patrząc na producenta i jakość jego innych programów nie odstaje od “normy”.

    • slv

     @Zarabiaj na Androidzie
     “Reasumując – działanie programu to tylko i wyłącznie uruchomienie, jedno połączenie i tyle – co patrząc na producenta i jakość jego innych programów nie odstaje od „normy”.”

     widzę, że mamy takie samo zdanie na temat Microsoftu :D

 • nolin11

  RDP serwer w Windows jest dostępny (oficjalnie) w:
  Windows XP Pro
  Windows 7 Pro\Bussines\Ultimate
  Oczywiście i we wszystkich Windows Server :)

  A i jeszcze zapomniałem o porażce-vista edycje Bussines\Ultimate\Enterprise

  Zaś nieoficjalnie RDP serwer można odpalić też na W7HP :) wystarczy pogooglać ;)

 • To dziwne, ze aż tyle trzeba było czekać – w końcu na desktopowego Linuksa kRDC jest od dawna.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona