Nadchodzi Asus MeMo Pad FHD 10 LTE, "moc i rozrywka w wysokiej rozdzielczości" (wideo) 22

Nadchodzi Asus MeMo Pad FHD 10 LTE, „moc i rozrywka w wysokiej rozdzielczości” (wideo)

Nadchodzi Asus MeMo Pad FHD 10 LTE, "moc i rozrywka w wysokiej rozdzielczości" (wideo) 23

Od publikacji napisanej przez Kasię recenzji tabletu Asus MeMo Pad FHD minęły zaledwie 24 godziny, a na horyzoncie już pojawiła się jego alternatywna – jeśli nie poprawiona – wersja. Dziś przed południem na oficjalnym kanale Asusa w serwisie YouTube pojawił się film promujący urządzenie o nazwie MeMo Pad FHD 10 LTE. Jak sugeruje nazwa, jest to tablet MeMo Pad FHD 10 wzbogacony o modem LTE.

Wprowadzone przez producenta zmiany sięgają głębiej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Dodanie modemu sieci komórkowej LTE wymusiło zmianę procesora będącego mózgiem urządzenia. Zamiast dwurdzeniowego układu Intel Atom Z2560 1,6GHz, we wnętrzu MeMo Pada FHD 10 LTE kryje się czterordzeniowy chip Qualcomm Snapdragon 800 (obecnie jedna z najnowszych i najpotężniejszych jednostek). Oznacza to, że dzięki zmianie architektury na ARM, znika problem z kompatybilnością niektórych aplikacji dostępnych w sklepie Google Play.

Oprócz nowocześniejszego procesora, na karcie specyfikacji tabletu widnieje nieco lżejsza, lecz grubsza obudowa (572 gramy i 9,9 mm przeciwko 580 gramów i 9,5 mm), ten sam 10-calowy pojemnościowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1280 pikseli, 2GB RAM, system operacyjny Android 4.2 Jelly Bean, aparat cyfrowy 5 Mpix, kamera internetowa 1,2 Mpix, 32GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, moduły Wi-Fi i Bluetooth 3.0, port microUSB, wyjście microHDMI oraz standardowy zestaw czujników obejmujący elektroniczny kompas, akcelerometr, żyroskop i sensor wykrywający natężenie światła. Model podstawowy wyposażono w akumulator o pojemności 6760 mAh. Nie wiadomo, czy wersja z charakteryzującym się naturalnie większym poborem energii modemem LTE będzie mogła pochwalić się większą baterią.

Kolejną niewiadomą jest cena i data wprowadzenia na rynek. Te informacje powinny pojawić się w najbliższym czasie. Na polską premierę rynkową przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilkanaście tygodni.

via Phone Arena