Poco stara się przypodobać graczom: na Pocophone F1 trafi aktualizacja MIUI z trybem Game Turbo

Poco, czyli podmarka Xiaomi, która – jak dotąd – zaprezentowała tylko jeden model smartfona, stara się dbać o swoje jedyne dziecko. Choć początkowo Pocophone F1 cierpiał na kilka irytujących braków, zwłaszcza pod względem systemu, tak z czasem były one niwelowane przez zespół programistów producenta. Już wkrótce na smartfony te trafi aktualizacja wnosząca coś nowego.

Dotychczasowe aktualizacje Pocophone F1 skupiały się dotąd głównie na uzupełnianiu tego, czego temu modelowi brakowało od początku, w tym na optymalizacji aparatu czy możliwości oglądania Netfliksa w jakości HD. Po wprowadzeniu MIUI w wersji 10, opcji nagrywania filmów w 960 kl./s i trybie robienia zdjęć low-light, przyszedł czas na dopieszczenie mobilnych graczy, czyli jednych z najbardziej wymagających użytkowników smartfonów.

Reklama

Xiaomi wprowadziło w MIUI tryb Game Speed Booster w 2018 roku. Poco postarało się zrobić to samo dla Pocophone F1, a nawet pójść nieco dalej.

Game Turbo, bo tak nazywa się tryb gry zaprezentowany przez Poco, jest rozszerzeniem systemu, które wpływa na to, jak rozdzielane są zasoby systemowe – moc procesora, układu graficznego i podręczna pamięć. Osoby korzystające z wersji beta najnowszego MIUI dla Pocophone F1, mogą znaleźć włącznik nowego trybu w aplikacji MIUI Security.

Dodaje on funkcjonalny pasek do ekranu po włączeniu gry. Znajdują się w nim skróty do zrobienia zrzutu ekranu i nagrywania go czy przełączniki Wi-Fi i danych mobilnych, potrzebnych do gier online. Są też ikonki WhatsAppa, Facebooka i przeglądarki internetowej, otwierające aplikacje w postaci małych, kwadratowych okienek, co jest raczej średnio przydatne, ale z drugiej strony, może rzeczywiście okazać się praktyczne do wysłania dwóch czy trzech krótkich wiadomości w trakcie meczu, którego nie możemy zbyt szybko opuścić. Zespół Poco może dodać kolejne skróty w przyszłości.

Funkcja Game Turbo, choć na razie dostępna tylko dla testerów MIUI w wersji beta, wkrótce trafi także do wszystkich innych smartfonów Pocophone F1, działających na stabilnej wersji nakładki, a także do innych modeli Xiaomi – na przykład Redmi Note 5.

Jednocześnie Poco poinformowało, że Pocophone F1 można kupić tymczasowo taniej – w cenie 2000 rupii za wersję 6 GB/128 GB.

Recenzja Pocophone F1. Brak NFC to tylko jedna z jego wad

źródło: fonearena