Pocophone F1 z aktualizacją MIUI i zabezpieczeniami z lutego

Pocophone, czyli firma-córka Xiaomi, zasłynęła póki co jednym produktem – świetnie wycenionym, a zarazem uzbrojonym w więcej niż dobrą specyfikację techniczną, flagowcem oznaczonym jako F1. Telefon jest stale aktualizowany, cieszy się także przychylnymi opiniami użytkowników. Jakby tych wszystkich zalet było mało, to właśnie pojawia się spora aktualizacja nakładki MIUI.

Zwykle w tym miejscu informujemy Was o kluczowych zmianach, jakie wprowadza nowe oprogramowanie. Patrząc na wagę aktualizacji, która przekracza 0,5 GB, można było spodziewać się dość długiej listy. Niestety, ale muszę rozczarować tych, którzy liczyli na fajerwerki.

Reklama

Zgodnie z wiedzą, którą podzieliły się między sobą osoby korzystające z forum MIUI, mamy tutaj tylko nowe łatki bezpieczeństwa. Nie pojawiło się wsparcie dla Widevine L1, nie ma też wyczekiwanego przez społeczność wsparcia dla 4K w 60 klatkach na sekundę, choć posiadacze betatestowego oprogramowania akurat z tej funkcji mogą już korzystać.

Fot za: Forum MIUI

Oprogramowanie oznaczone jest jako 10.2.3.0.PEJMIXM i, zgodnie z ostatnimi ustaleniami, jest już ono dostępne dla softu w wersji Global. Pozwala to domniemywać, że Wasze urządzenia w niedalekiej przyszłości poinformują Was o możliwości zainstalowania uaktualnienia przez OTA. Wszyscy ci, którzy liczyli na dość dużą listę zmian powinni ucieszyć się z tego, że druga, o wiele bardziej rozbudowana aktualizacja, powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w marcu.

Recenzja Pocophone F1. Brak NFC to tylko jedna z jego wad

Przypomnijmy tu pokrótce, że flagowiec od Pocophone wyróżnia się m.in. 6,18-calowym ekranem, który pracuje w rozdzielczości Full HD+, Snapdragonem 845 z Adreno 630, 6 GB RAM i 64 GB na dane użytkownika. Ucieszy Was także hybrydowy slot Dual SIM, port słuchawkowy oraz zaskakująco dobry aparat główny: 12 Mpix (f/1.9) + 5 Mpix. Całość wieńczy wydajny akumulator (4000 mAh) oraz głośniki stereofoniczne. Telefon bez większego trudu można kupić za mniej niż 1500 złotych.

źródło: Forum MIUI