Na kilka dni przed planowaną premierą poznaliśmy wygląd i specyfikację Gionee Marathon M5 Plus

Debiut Gionee Marathon M5 Plus zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 21 grudnia. Choć wydarzenie, na którym on nastąpi, producent zapowiedział już dużo wcześniej, to nie byliśmy w pełni przekonani, co do specyfikacji technicznej tego modelu. Z pomocą przyszła TENAA, która wyeliminowała wszelkie wątpliwości.

Reklama

Okazuje się bowiem, że Gionee Marathon M5 Plus ukrywał się do tej pory pod nazwą kodową GN8001. Smartfon został wyposażony w 6-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor MediaTek o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, 3 GB RAM oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Do dyspozycji użytkownicy dostaną również dwa aparaty: główny o matrycy 13 Mpix z czterokrotnym zoomem optycznym i pojedynczą diodą doświetlającą LED oraz kamerkę 5 Mpix na przodzie.

Gionee Marathon M5 Plus będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop, zaś energii dostarczy mu akumulator o pojemności aż 5020 mAh. Listę parametrów technicznych uzupełni jeszcze czytnik linii papilarnych, zatopiony w klawiszu domowym, umiejscowionym pod wyświetlaczem.

Smartfon ma wymiary 160,7x81x8,2 mm i waży 206 gramów. Na rynku powinien być dostępny w przynajmniej dwóch wersjach kolorystycznych: złotej i srebrnej (co sugerują powyższe zdjęcia).

Ww. model uzupełni rodzinę smartfonów Marathon M5, składającą się aktualnie z trzech przedstawicieli: Marathon M5 z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, Marathon M5 z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej oraz Marathon M5 Lite.

Źródło: Android Headlines