Ważne

Gionee zaprezentuje niedługo swój 6-calowy smartfon

Coraz więcej producentów szykuje do prezentacji swoje 6-calowe smartfony, m.in. Huawei Mate 8, Vivo X6 czy ZTE Axon Max. Wszystkie z nich ulokują się na najwyższej półce. Trochę niżej celuje natomiast Gionee ze swoim modelem, ukrywającym się pod nazwą kodową GN8001.

Nie oznacza to jednak, że mamy spodziewać się kolejnego budżetowca z przeciętną specyfikacją. Chińczycy szykują bowiem propozycję z kilkoma mocnymi stronami. Mogą one przekonać osoby szukające 6-calowego produktu z przyzwoitymi podzespołami i w trochę przystępniejszej cenie niż high-endowa konkurencja.

Ekran Gionee GN8001 wykonano w technologii AMOLED. Charakteryzuje się on rozdzielczością Full HD, czyli 1080×1920. Przy takim rozmiarze wyświetlacza spodziewalibyśmy się już raczej QHD (1440×2560), jednak osobiście uważam, że Chińczycy podjęli dobrą decyzję. Z pewnością wpłynie ona pozytywnie na czas pracy. Zwłaszcza, że na obecną chwilę nie wiadomo w jakiej pojemności ogniwo wyposażono ten smartfon.

Za pracę Gionee GN8001 odpowiada ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz i 3 GB RAM. Na pliki osobiste przeznaczono 32 GB, oczywiście z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Zdjęcia użytkownicy zrobią jednym z dwóch aparatów: głównym o matrycy 8 lub 13 Mpix (brak dokładnej informacji; prawdopodobnie może to oznaczać interpolację do większej rozdzielczości) oraz przednim 5 Mpix. Nie wiadomo też czy producent zdecydował się na zatopienie czytnika linii papilarnych w klawiszu domowym, ale wydaje się to możliwe.

Wymiary Gionee GN8001 to 160,7×81,0×8.2 mm. Jego waga wynosi 206 gramów. Za pracę smartfona odpowiada system operacyjny Android 5.1 Lollipop. Nie zabrakło również m.in. modułu LTE.

Myślę, że premiery 6-calowego smartfona Chińczyków możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Źródło: Times News

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona