Na ile wystarczy bateria w Galaxy S8 i Galaxy S8+? | Tabletowo.pl

Na ile wystarczy bateria w Galaxy S8 i Galaxy S8+?

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy okazało się, że Galaxy S8 i Galaxy S8+ zostaną wyposażone w wyświetlacze o dużo większych przekątnych niż Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, a jednocześnie też w akumulatory o bardzo podobnych pojemnościach jak u poprzedników, wszyscy zaczęli zastanawiać się, ile tegoroczne flagowce Samsunga będą działać na pojedynczym ładowaniu. Porównanie z es-siódemkami może być dla niektórych zaskakujące.

Ogólnie rzecz ujmując, zarówno Galaxy S8, jak i Galaxy S8+ uzyskują z grubsza dość podobne czasy pracy w poszczególnych scenariuszach do – odpowiednio – Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. W przypadku wersji „podstawowych” wydłużeniu uległo odtwarzanie muzyki (przy wyłączonym Always on Display) z 62 do 67 godzin (czyli aż o 5 godzin!) oraz odtwarzanie wideo (z 15 do 16 godzin).

Skrócił się z kolei czas odtwarzania muzyki przy włączonym Always on Display z 45 do 44 godzin, rozmów z 22 do 20 godzin oraz korzystania z internetu (z 15 do 14 godzin przy Wi-Fi i z 13 do 12 godzin przy LTE). Niezmienny pozostał natomiast czas używania sieci 3G (11 godzin).

fot. SamMobile

Jeżeli zaś chodzi o Galaxy S8+ i Galaxy S7 Edge, w pierwszej kolejności należy przypomnieć, że ten pierwszy ma akumulator o pojemności 3500 mAh, natomiast drugi ogniwo 3600 mAh. Mimo to, wydłużył się czas odtwarzania muzyki (przy wyłączonym Always on Display) z 74 do 78 godzin (czyli o 4 godziny) oraz korzystania z sieci 3G (z 12 do 13 godzin).

Skrócił się natomiast czas odtwarzania muzyki (przy włączonym Always on Display) z 55 do 50 godzin (czyli aż o 5 godzin) oraz rozmów (z 27 do 24 godzin). Nie zmienił się natomiast czas odtwarzania wideo (18 godzin) i korzystania z łączności LTE (15 godzin).

fot. SamMobile

Na koniec trzeba jednak zaznaczyć, że informacje te pochodzą bezpośrednio od producenta, czyli najpewniej są wynikiem „testów w warunkach laboratoryjnych”. A użytkowników najbardziej interesuje, czy akumulator pozwoli na chociaż jeden pełny dzień „normalnego” użytkowania. Ale tego dowiemy się dopiero z recenzji. W tym miejscu mogę Wam zdradzić, że Kasia ma już w rękach jeden z tegorocznych flagowców Samsunga i od razu ostro wzięła się za jego sprawdzanie :)

Źródło: Samsung przez SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona