Na Google I/O 2016 możemy zobaczyć gogle VR koncernu z Mountain View | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Na Google I/O 2016 możemy zobaczyć gogle VR koncernu z Mountain View

Dołącz do dyskusji 0

Google I/O to doroczna konferencja, na której koncern z Mountain View prezentuje różne nowości oraz plany na najbliższą przyszłość. W tym roku spodziewamy się m.in. premierowych informacji na temat Androida N (w przeciwieństwie do poprzednich lat, Android N Developer Preview został udostępniony już na początku marca i od tego czasu zdążyła się też już pojawić nawet jego pierwsza beta). Teraz okazuje się, że za tydzień możemy zobaczyć również coś zupełnie nowego – pierwsze gogle wirtualnej rzeczywistości z prawdziwego zdarzenia, stworzone przez Google.

Jak na pewno dobrze wiecie, koncern z Mountain View ma już coś podobnego w swoim portfolio i są to Google Cardboard, czyli kartonowe gogle wirtualnej rzeczywistości. Ich największą zaletą jest bardzo niska cena – można je kupić już za kilkanaście złotych na popularnym portalu aukcyjnym. Niekoniecznie trzeba było ich używać, aby wiedzieć, że do działania potrzebują smartfona. Same w sobie służą wyłącznie jako swojego rodzaju prowizoryczny stelaż i „furtka” do wirtualnej rzeczywistości.

Koncern z Mountain View na pewno zdaje sobie sprawę z rosnącej w bardzo szybkim tempie popularności tego segmentu i wygląda na to, że również zamierza na niego wkroczyć – tym razem jednak z czymś bardziej „profesjonalnym”. Według doniesień, na Google I/O 2016 możemy zobaczyć Android VR – tak przynajmniej sugeruje @peterrojas. Oczywiście nie są to jeszcze w 100% potwierdzone informacje, aczkolwiek po jego tweetach wywnioskować można, że jest przekonany o ich prawdziwości. Na tyle, że twierdzi, że gogle te nie dorównają Rift Oculusa czy Vive HTC, ale będą dużo lepsze od Gear VR Samsunga:

Istnieje prawdopodobieństwo, że @peterrojas mówi prawdę i rzeczywiście na Google I/O 2016 zobaczymy Android VR. Może wskazywać na to fakt, iż istnieje dedykowany wirtualnej rzeczywistości dział, na czele którego stoi Clay Bavor. Czy w całkowitym ukryciu stworzyli własne gogle VR? Okaże się już za tydzień.

Źródło: @peterrojas

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona