Na Allegro pojawił się oficjalny sklep Xiaomi

„Cele sprzedażowe, które chcieliśmy zrealizować w pierwszym miesiącu sprzedaży, osiągnęliśmy po pierwszym tygodniu” – mówi przedstawiciel ABC Data w związku z prężną dystrybucją smartfonów Xiaomi w Polsce. A jestem przekonana, że sprzedaż cały czas będzie rosnąć – analogicznie do liczby miejsc, w których będą dostępne. W tym również dzięki oficjalnemu sklepowi Xiaomi na Allegro, który właśnie dziś wystartował.

O Xiaomi w Polsce jest coraz głośniej. Na wielu forach internetowych i grupach na Facebooku, gdy tylko pojawi się pytanie „jaki smartfon wybrać”, zawsze w jednej z pierwszych odpowiedzi pojawia się: oczywiście, że Xiaomi. A że dostępność produktów tej firmy w naszym kraju jest coraz lepsza, nie ma się co temu stanowi rzeczy dziwić.

Co ważne, dystrybucja smartfonów Xiaomi ciągle się rozszerza – dziś o oficjalny sklep na Allegro, a w kolejnych dniach – o kolejny kanał sprzedaży, na temat którego jednak w tym momencie nic nie wiemy.

Oficjalny sklep Xiaomi na Allegro sprzedaje smartfony z dystrybucji ABC Data, a co za tym idzie – są objęte 2-letnią gwarancją realizowaną w Polsce przez warszawski serwis SBE.

W sprzedaży aktualnie są trzy modele, w cenach identycznych, jak w x-kom:

Wkrótce dołączy do nich kolejny model – Mi Max.

Dlaczego dystrybutor zdecydował się na wejście z ofertą na największy w Polsce serwis aukcyjny? Odpowiedź jest bardzo prosta:

Poszerzenie kanału sprzedaży o Allegro było podyktowane kilkoma ważnymi czynnikami. Allegro jest największą platformą e-commerce w Polsce. Według PBI/Gemius Megapanel, platformę odwiedza miesięcznie ponad 14 milionów osób  (prawie 60 proc. wszystkich internautów w kraju). Znaczenie ma również fakt, iż aplikację mobilną Allegro – dostępną na systemach operacyjnych iOS, Android, Windows Mobile – pobrało już 7 mln użytkowników urządzeń mobilnych. Tak relatywnie szeroki kanał mobilnej sprzedaży idealnie wpisuje się w politykę firmy Xiaomi, która do komunikacji z rynkiem chętnie wykorzystuje mobilny internet.

Bardzo cieszy mnie fakt, że smartfony Xiaomi są coraz szerszej dostępne na naszym rynku. Nie ulega jednak wątpliwości, że wciąż dużo korzystniej jest je kupić bezpośrednio z Chin… Jak widać jednak po poziomie sprzedaży z oficjalnego polskiego kanału, sporo osób decyduje się jednak dopłacić za sprzęt z polskiej dystrybucji.

źródło: ABC Data; oficjalny sklep Xiaomi na Allegro