Mysz XPG Headshot – druk 3D dopasowany do dłoni gracza

Mysz komputerowa – urządzenie, które niemal od pierwowzoru zachowuje podobny kształt i zbliżoną funkcjonalność. Z biegiem czasu, poza pracą biurową, zaczęła służyć jako kontroler w wybranych grach komputerowych, począwszy od Sapera po wymagające szybkości i precyzji gry typu FPS. To właśnie z myślą o tych ostatnich firma ADATA zaprezentowała, pod swoją gamingową marką XPG, najnowszą mysz, którą, na życzenie, można dopasować do indywidualnego kształtu dłoni gracza.

Pomysł na XPG Headshot był prosty, jednak jego realizacja wymagała zmiany całego procesu produkcji. Postanowiono stworzyć mysz, która będzie jednocześnie lekka i maksymalnie dopasowana do kształtu dłoni użytkownika. Oczywiście, jako konstrukcja dedykowana graczom musi również charakteryzować się odpowiednią odpornością na niekontrolowane wybuchy emocji.

Reklama

Logitech G502 Lightspeed – przesiadka na bezprzewodową mysz może być niemal bezbolesna (recenzja)

W tym celu zrezygnowano z tradycyjnego procesu produkcji na rzecz druku 3D. Dzięki temu każda jedna mysz może zostać indywidualnie spersonalizowana do dłoni gracza, który złoży zamówienie. Zrezygnowano również z powszechnie stosowanego plastiku na rzecz PA12 – termoplastycznego materiału opartego na nylonie. Ten zabieg spowodował, że cała konstrukcja jest nie tylko lżejsza, ale też bardziej wytrzymała.

Konstrukcja myszy XPG Headshot jest elastyczna, co umożliwia jej ściskanie. ADATA wykorzystała tą właściwość materiału czyniąc ściśnięcie… kolejnym przyciskiem funkcyjnym. Domyślnie jego użycie spowoduje chwilowe obniżenie czułości sensora, celem bardziej precyzyjnego odwzorowania ruchu ręki gracza. Oczywiście dołączone oprogramowanie pozwala na swobodną personalizację, także chwilową zmianę czułości można zastąpić dowolnym innym poleceniem.

Co istotne, ślizgacze myszy zostały wykonane z tego samego materiału, z której cała konstrukcja. Zgodnie z informacjami od producenta, rezygnacja z teflonu pomoże w zapewnieniu jeszcze większego komfortu użytkowania.

Najważniejszą innowacją jest jednak możliwość zamówienia XPG Headshot zaprojektowanej do dłoni konkretnego użytkownika. Do składania zamówień posłuży dedykowana aplikacja, która pomoże wykonać zdjęcia dłoni w taki sposób, by można było odczytać z nich dane konieczne do wykonania wydruku 3D. Wygląda na to, że osoby o nietypowych proporcjach dłoni właśnie znalazły rozwiązanie swoich ergonomicznych problemów.

Recenzja Glorious Model O – świetna gamingowa mysz wagi piórkowej

W obudowie znalazły się podzespoły adekwatne do przeznaczenia myszy. Mamy więc odporne na szybkie zużycie, precyzyjne przełączniki OMRON oraz sensor Pixart PMW3389 o czułości 16 000 DPI.

XPG Headshot w uniwersalnych rozmiarach pojawi się w sklepach pod koniec 2019 roku. Wersje drukowane na indywidualne zamówienie udostępnione zostaną w pierwszym kwartale 2020 roku.

Źródło: informacja prasowa, ADATA