myPhone Prime 18×9 LTE – niezły przedstawiciel niskiej półki cenowej (recenzja)

SYSTEM

W smartfonie zainstalowano zaskakująco nowego Androida w wersji 8.1 Oreo. Jest to system bez jakichkolwiek nakładek od producenta, chociaż kilka drobnych dodatków tu znajdziemy.

myPhone Prime 18×9 LTE / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Producent chwali się, że w urządzeniu zaimplementowano opcję Face ID. Jest to nic innego jak rozpoznawanie twarzy, które działa zaskakująco dobrze. Po podświetleniu ekranu od razu rozpoczyna się skanowanie i po chwili możemy korzystać z urządzenia. Całość trwa około dwie sekundy.

W ustawieniach znajdziemy też gest uruchamiania aparatu. Możemy to zrobić za pomocą podwójnego wciśnięcia klawisza zasilania. A jak już jesteśmy przy aparacie to warto powiedzieć, że tu też możemy skorzystać z małego dodatku, a mianowicie dotknięcie skanera powoduje wykonanie zdjęcia.

Mamy też DuraSpeed, która ogranicza działanie w tle zbędnych aplikacji. Możemy też wybrać, które programy nie będą zamykały się, jeśli uznamy, że powinny działać cały czas. Te działania mają na celu zoptymalizowanie pracy smartfona, żeby działał po prostu szybciej.

Poza tym nie znajdziemy już żadnych dodatkowych funkcji, nie zainstalowano też ani jednej niestandardowej aplikacji.

Smartfon działa pod kontrolą podzespołów takich jak procesor MediaTek MTK6737W wraz z grafiką Mali-T720 oraz 2 GB pamięci RAM. Oprócz tego mamy 16 GB miejsca na pliki użytkownika, którą możemy rozszerzyć za pomocą karty microSD – obsługiwane są do 32GB.

Warto dodać, że w smartfonie do dyspozycji mamy niehybrydowy slot dual SIM, więc nie musimy rezygnować z żadnej karty SIM decydując się na rozszerzenie pamięci.

Jeśli chodzi o działanie to raczej wielkich zaskoczeń nie ma. Smartfon za niecałe 500 złotych nie będzie działał jak najdroższe flagowce. Co prawda zdarzają się klatkowania niektórych animacji, pojawiają się drobne przycinki i dłuższe włączania się aplikacji, jednak z drugiej strony nie jest też bardzo źle.

Smartfon bardzo dobrze sprawdza się w codziennych zadaniach, żadna aplikacja ani razu podczas testów sama z siebie się nie zamknęła, co pozwala zapewnić przyzwoity komfort pracy. Uważam, że dla osób mniej wymagających to w zupełności wystarczy. Co więcej – mam wrażenie, że myPhone Prime 18×9 działa i tak dużo płynniej niż sporo innych, nawet nieco droższych smartfonów.

Jeśli chodzi o moduły łączności to jest bardzo przyzwoicie. Podczas rozmów telefonicznych zasięg nie przerywa, a rozmowy są dobrej jakości. Może głośnik mógłby być jedynie minimalnie głośniejszy, ale poza tym nic nie można mu zarzucić.

Przeglądanie internetu zarówno za pomocą WiFi, jak i przy użyciu transmisji danych jest poprawne i całość działa w miarę szybko. Oprócz tego w urządzeniu GPS szybko i precyzyjnie określa naszą lokalizacje, a Bluetooth bez problemów łączy się z innymi urządzeniami.

Dość oczywiste jest jednak, że w smartfonie nie umieszczono modułu NFC. W związku z tym nie zapłacimy nim zbliżeniowo w sklepie.

Sprawdzając możliwości tego smartfona za pomocą testów syntetycznych możemy uzyskać następujące wyniki:

SKANER LINII PAPILARNYCH

Jak wspomniałem przy opisywaniu obudowy, skaner linii papilarnych został umieszczony na tyle obudowy. Jest zamontowany w dobrym, wygodnym w obsłudze miejscu i nie ma problemów z trafieniem czy sięgnięciem do niego.

myPhone Prime 18×9 LTE / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Skaner jest przyzwoity, ale nic więcej. Szybkość jego reakcji nie powala, precyzja zresztą też… Często trzeba kilkukrotnie przyłożyć palec, żeby został on rozpoznany. Jak już czytnik go rozszyfruje, to podświetlenie ekranu następuje w ciągu około dwóch-trzech sekund, co nie jest jakąś zawrotną prędkością. Ale z drugiej strony jak na telefon za te pieniądze to nie jest też szczególnie źle.

Spis treści:

  1. Wzornictwo, jakość wykonania. Głośnik. Wyświetlacz
  2. Działanie. Oprogramowanie. Skaner linii papilarnych
  3. Bateria. Aparat. Podsumowanie