Polacy też chcą robić ultra-tanie smartfony z Android Go. Do sprzedaży trafił myPhone FUN 6 Lite

Pod koniec ubiegłego roku z wielką radością informowaliśmy Was, że smartfony z Android Go będą dostępne również w Polsce. Wspominaliśmy wtedy, że tym systemem operacyjnym interesuje się między innymi wrocławski mPTech, który zapowiedział, że już w drugim kwartale 2018 roku wypuści smartfon z takim OS-em. Polacy nie rzucają słów na wiatr – poznajcie myPhone FUN 6 Lite.

Powszechnie wiadomo, że nie każdy ma możliwość, żeby wyposażyć się we flagowca, pomijając już fakt, że nie każdy w ogóle ma na to ochotę. Z tego powodu Google „wymyśliło” Android Go, czyli nieco zmodyfikowany system operacyjny oparty – w tym momencie – na wersji 8.0 Oreo, który ma wycisnąć możliwe dużo z podzespołów nie najwyższej klasy. Chodzi oczywiście o to, żeby za niewielką cenę móc kupić w pełni sprawny smartfon.

Wrocławska firma prezentuje swój najnowszy model ze wspomnianym systemem, którym jest 5-calowy myPhone FUN 6 LITE. Dlaczego warto się nim zainteresować? Ano dlatego, że kosztuje tylko 219 złotych.

Domyślacie się zapewne, że myPhone FUN 6 LITE jest tani, bo użyto w nim bardzo ekonomicznych podzespołów. Smartfon napędza procesor MediaTek MT6580, którego 4 rdzenie o taktowaniu 1,3 GHz muszą zapewnić wystarczającą moc obliczeniową. Do tego 512 MB pamięci RAM oraz wspominany już, 5-calowy, ekran o rozdzielczości 852 x 480 pikseli. Na deser – aparat główny o rozdzielczości dwóch megapikseli (z możliwością interpolacji do 5 MP) oraz przednia kamerka VGA, która może udawać, że umie strzelać dwumegapikselowe fotki.

Na zwieńczenie całości, myPhone zapewnia w swoim smartfonie 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD o pojemności nie większej niż 64 gigabajty oraz dual SIM (a konkretniej – dual standby). Oczywiście nie zabrakło modułu Wi-Fi ani Bluetooth 4.0, a pracę całości zasili ogniwo o pojemności 2000 mAh.

Nietrudno się domyślać, że myPhone FUN 6 LITE nie obsłuży najnowszych gier, a z obsługą kombajnów znanych jako aplikacje do portali społecznościowych też może mieć problem. Ale sam producent poprzez odpowiedź na proste pytanie definiuje do czego jest ten smartfon ;).

Czy trzeba czegoś więcej? Do dzwonienia i wysyłania sms-ów nie.

źródło: informacja prasowa myPhone