Ważne

Smartfony z Android Go będą dostępne również w Polsce

Google zapowiedziało Android Go w maju tego roku. W skrócie, jest to nowy system operacyjny, który zostanie zainstalowany na urządzeniach ze słabą specyfikacją – a trzeba przyznać, że takich nie brakuje na rynku. Co ciekawe, smartfony z tym OS-em prawdopodobnie będą dostępne również w Polsce.

Android Go to zdecydowanie jeden z najciekawszych projektów, jakie zobaczyłem w ostatnim czasie. Nowy, odchudzony Android może okazać się idealnym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Jeśli ktoś zechce zakupić drugi, bądź zastępczy smartfon, to postawienie na urządzenie z takim systemem operacyjnym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Android Go to również powiew świeżości wśród starszych sprzętów, którym będzie można przywrócić dawny blask (o ile powstaną odpowiednie Custom ROM-y), na przykład Motoroli Moto G.

Do tej pory myśleliśmy, że Android Go ma być przeznaczony tylko dla smartfonów, które trafią na rynki biedniejsze lub/i rozwijające się. Są jednak polskie firmy, które także są zainteresowane tym nowym systemem. Mowa tu dokładniej o wrocławskim przedsiębiorstwie mPTech (wcześniej MyPhone), które jeszcze nie tak dawno chwaliło się bliską współpracą z Google. Pierwszy model z tym OS-em na pokładzie powinien trafić do sprzedaży już w drugim kwartale 2018 roku.

Chrome w Android Go

Ogromnie cieszy mnie ten fakt, bowiem będzie to miało obustronne korzyści. Firma mPTech zarobi, ale jednocześnie też dostarczy do rąk klientów dobry sprzęt. Oczywiście Android Go nie sprawi, że smartfony za 300-400 złotych zaczną śmigać jak o wiele droższe urządzenia, ale mimo wszystko szeroko pojęty user experience w ich przypadku powinien być o wiele lepszy niż do tej pory.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Androbieda kluczem do sukcesu. Tanie smartfony, małe aplikacje – tak to wygląda w Android Go

Źródło: Spider’s Web

Komentarze

 • allbigben

  a co z luna 2

 • Fajnie by było móc wgrać go sobie w domu jakąś aplikacja od Google. Podłączyć pod komputer np. Samsunga Galaxy Ace 2 i zainstalować nowego mini Androida GO.

 • tojakomornik

  To oznacza też, że nie będzie u nas pixeli, bo kraj biedny. Android go dostępny jest tylko w krajach 3 świata. Nie ma się z czego cieszyć, wręcz przeciwnie.

  • Tech-Floyd :)

   I dobrze. Niech poloczki najpierw zaspokajają ważniejsze potrzeby, zamiast kłócić się, który telefon za 4k jest lepszy, jak 80% Polaków zarabia poniżej 3.5k netto.

 • zakso

  myPhone zdecydowanie podniesie komfort użytkowania w przypadku tańszych modeli

 • nuria

  Bardzo fajnie, że myPhone idzie w Androida Go

  • mk

   To prawda, bardzo rozsądne podejście :)

 • Testowałbym!

 • pen

  mPTech idzie w dobrym kierunku

  • byqu

   trzeba wspierać polskie marki, a nie zagraniczny kapitał

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona