MX Player został pobrany ze Sklepu Play już ponad pół miliarda razy 20
MX Player logo

MX Player został pobrany ze Sklepu Play już ponad pół miliarda razy

MX Player to dla mnie jedna z najważniejszych aplikacji na Androida. To właśnie ona umożliwiła mi wygodne oglądanie filmów i seriali jeszcze na takich urządzeniach, jak HTC Desire, Huawei Sonic czy Ainol Novo 7. Twórcy mają powody do radości, bowiem właśnie ich produkt przekroczył liczbę pół miliarda pobrań ze Sklepu Play.

MX Player to zdecydowanie jedna z najważniejszych aplikacji w historii Androida. Kiedy swojego Nexusa 7 zaktualizowałem do jednej z wersji Androida KitKat (bodajże do wydania 4.4.2) i MX Player przestał działać, to wtedy zrozumiałem, jak dobry jest to program, bowiem nie mogłem znaleźć dla niego ani jednego godnego zamiennika.

Twórcy, a dokładnie studio J2 Interactive, mają powody do świętowania, ponieważ MX Player właśnie przekroczył barierę 500 milionów pobrań ze Sklepu Play. Biorąc pod uwagę to, że aplikacja ta nie była preinstalowana na żadnym urządzeniu, to wynik ten został osiągnięty tylko samymi, świadomymi wyborami użytkowników – dlatego robi to aż tak duże wrażenie i jest godne pogratulowania.

MX Player został pobrany ze Sklepu Play już ponad pół miliarda razy 21

Warto dodać, że istnieje wersja Pro tego programu, która aktualnie została pobrana ponad 500 tysięcy razy. W przypadku płatnego wariantu nie jest to złym wynikiem, tym bardziej, że jedyną różnicą pomiędzy wersją darmową, a Pro (która swoją drogą kosztuje aż 26 złotych) jest brak reklam.

Sam dalej korzystam z MX Player, jednak teraz w wersji Pro, którą udało mi się wyrwać około rok temu na promocji. Przyznam, że ciężko jest znaleźć taką aplikację, która godnie mogłaby zastąpić MX Player – może tylko VLC Media Player, choć produkt od J2 Interactive jest o wiele szybszy.

A Wy z jakiego programu do odtwarzania multimediów korzystacie na swoich urządzeniach?

MX Player został pobrany ze Sklepu Play już ponad pół miliarda razy 22

Źródło: Android Police