MultiPad Visconte – wiemy już wszystko o tablecie Prestigio z Windows 8.1 (aktualizacja: 1299 złotych)

Prestigio MultiPad Visconte

Jak już informowałam, w czwartek, 12 grudnia, w Warszawie odbędzie się oficjalna polska premiera pierwszego tabletu Prestigio, pracującego pod kontrolą Windowsa 8, mianowicie Prestigio Multipad Visconte. Jak się jednak okazało, dwa dni wcześniej, czyli dziś, odbyła się jego prezentacja na Węgrzech, o czym poinformował nas Adam z portalu Tech2.hu. Dzięki temu już teraz mogę się z Wami podzielić oficjalną specyfikacją najnowszego produktu Prestigio.

I tak, wiemy już, że Prestigio Multipad Visconte został wyposażony w 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N2805 (22 nm) o częstotliwości taktowania 1,46GHz z grafiką Intel HD 677 MHz, 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej (z czego do wykorzystania przez użytkownika jest pewnie mniej niż 16GB – taka specyfika systemu…) oraz system operacyjny Windows 8.1.

Pozostałe parametry techniczne zawierają standardowe porty i złącza. Jest to przede wszystkim wyjście miniHDMI, port microUSB 3.0, slot kart microSD oraz 3.5 mm jack audio. Za czas pracy urządzenia odpowiada akumulator o pojemności 4000 mAh. Na rynku mają być dostępne dwie wersje modelu: z 3G oraz z WiFi.

Tablet Prestigio Multipad Visconte ma trafić do sprzedaży w styczniu. Urządzenie w wersji WiFi 32GB ma kosztować ok. 90 tysięcy forintów, co w przeliczeniu na naszą lokalną walutę daje ok. 1250 złotych. Biorąc pod uwagę stosunek parametrów technicznych do ceny, sprzęt ten może zyskać wielu zwolenników. Pytanie tylko czy jest w stanie konkurować z Asusem Transformer Book T100, który aktualnie jest najlepszym z najtańszych tabletów z Windows 8?

Więcej informacji odnośnie Prestigio Multipad Visconte, zwłaszcza na temat polskiej premiery i ceny, już za dwa dni. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z pierwszymi wrażeniami z użytkowania produktu (niestety, w języku węgierskim).

Prestigio MultiPad Visconte

Thanks Adam! ;)

Aktualizacja:

Polska cena modelu została ustalona na kwotę 1299 złotych.

źródło