MSI Staging. Prototyp tabletu z projektorem

Jakiś czas temu pod jednym z wpisów na Tabletowo dość spontanicznie pojawiły się propozycje funkcji, jakie powinny mieć tablety internetowe. Co ciekawe, wśród nich zabrakło projektora multimedialnego, którego zamontowanie wydaje się być całkiem fajnym pomysłem. Do takiego wniosku doszła firma MSI, która na CES 2011 zaprezentowała tablet z projektoremMSI Staging. Dziwi mnie tylko, że większość zagranicznych redakcji dopiero teraz się nim zainteresowała – dobre kilka dni po zakończeniu targów w Las Vegas…

Najciekawszy z całego urządzenia jest oczywiście umieszczony nad ekranem projektor, który jest niejako innowacją i nowością w tabletach. Projektor ten jest obracany, dzięki czemu stawiając tablet w poziomie będzie można wyświetlać obraz na wprost (gdyby taki nie był obraz kierowany by był na powierzchnię, na której stoi tablet).

Ale wyświetlanie filmów i innych multimediów to nie jest jedyną zaletą projektora. Umożliwia on wyświetlanie bezpośrednio na biurku czy innej płaskiej powierzchni wirtualnej klawiatury, dzięki czemu pisanie ma być dużo bardziej wygodniejsze niż na ekranowej klawiaturze.

Specyfikacja techniczna MSI Staging nie jest znana. Wiadomo jedynie, że posiada 10-calowy ekran, pracuje w oparciu o Windows 7, a jego sercem jest jeden z procesorów Intela. Według wstępnych informacji istnieje możliwość stworzenia przez Intela wersji urządzenia z Androidem i jednostką ARM.

Co myślicie o pomyśle tworzenia tabletów z projektorami? Jak dla mnie jest to bardzo ciekawy pomysł, który producenci powinni podchwycić na większą skalę. Często przecież mamy do czynienia z takimi sytuacjami, w których w jednej chwili chcemy jakieś multimedia pokazać większej ilości osób. Wtedy połączenie tabletu z projektorem, jest rozwiązaniem wszelkich problemów.

Szkoda tylko, że na razie Staging jest w fazie koncepcji i nie wiadomo czy kiedykolwiek pojawi się na rynku. Miejmy jednak nadzieję, że tak się stanie – i to w niedalekiej przyszłości.

Swoją drogą, ciekawe co jeszcze wymyślą producenci tabletów (bo to tylko kwestia czasu…). Jak myślicie?

źródło, źródło