Ważne

Kinpad I600. Tablet z grafiką AMD (wideo)

Chiński” nie zawsze znaczy “gorszy”. Prawdopodobnie właśnie taką maksymę przyjęło do siebie kilka chińskich firm produkujących elektronikę użytkową, co widać między innymi po jednym z najnowszych tabletów internetowych pochodzących z Państwa Środka. Jest nim Kinpad I600.

Urządzenie to jest naprawdę ciekawą alternatywą dla drogich modeli dostępnych obecnie na rynku (albo mających na niego dopiero wejść). Specyfikacja Kinpad I600 to przede wszystkim 7-calowy wyświetlacz pojemnościowy (!) o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 3G, WiFi oraz procesor Freescale o częstotliwości taktowania 800MHz z grafiką AMD Z430.

Dopełnieniem parametrów technicznych modelu jest przede wszystkim frontowa kamerka do połączeń wideo, GPS, możliwość odtwarzania wideo w jakości Full HD (1080p) oraz bateria o pojemności 4200 mAh o nieznanej wytrzymałości. Urządzenie wysyła wiadomości tekstowe i wykonuje połączenia telefoniczne. Całość pracuje pod kontrolą Androida 2.2.

Cena Kinpad I600 to 400 dolarów. Możesz go zakupić pod tym adresem. A próbkę jego możliwości zobaczysz poniżej:

źródło

Komentarze

 • spawnn

  za $400 to wolę ViewSonic G Tablet z Tegrą 2, 8-10 h baterią, 10 cali pojemnościowym ekranem, pełnym portem USB i do tego posiadającego 0 zabezpieczeń przed flashowaniem (łatwo zmienić/aktualizować androida na pokładzie).

  P.S. czemu tak mało o wspomnianym przeze mnie tablecie na Tabletowo? skoro jest już nawet dostępny na rynku. Jak dla mnie to aktualnie najlepszy dostępny tablet.

  • Katarzyna Pura

   Napisałam o ViewSonic G Tablet w momencie premiery. Obecnie nie pojawiają się żadne nowe informacje na jego temat, więc nie mam skąd ich czerpać. A przecież sobie nie zmyślę ;)

 • spawnn

  aha, no chyba że tak :P no w sumie nowinek tutaj brak, sam ledwo coś o nim znalazłem :P ciekawe jaki nowy nieoficjalny soft wyszedł już na niego. Szkoda tylko, że z dostępnością tak słabo, to samo co archos..

 • 2marekm

  Podpowiadam producentom tabletów co powinno jeszcze być w ich produktach. Wiem, że większość tutaj zagląda :).
  Transmiter FM, oraz bezprzewodowa transmisja sygnału video do TV.
  Oczywiście o USB i HDMI nawet nie wspominam.

 • spawnn

  Fm dla mnie zbędny, ale DLNA by się przydało faktycznie. Nie wiem czy Samsung Tab tego standardu nie wspiera, niektóre nowsze telefony to mają.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona