MSI GE66 Valhalla Edition – laptop współczesnego wikinga

Artykuł sponsorowany

Na całym rynku laptopów dedykowanym graczom niezwykle trudno jest znaleźć komputery godne określenia mianem nietuzinkowych. W tłumie bardzo podobnych do siebie konstrukcji można jednak znaleźć te zasługujące na osobną wzmiankę. Jednym z nich jest laptop dedykowany fanom gry Assasin’s Creed: Valhalla i wszystkim tym, którzy cenią sobie unikatowość sprzętu, na którym grają i pracują. To limitowana odsłona MSI GE66 – Valhalla Edition.

Współpraca między twórcami gier i sprzętu, na którym można w nie zagrać, to nic nowego. Wielokrotnie spotykaliśmy się z konsolami, padami, słuchawkami czy podkładkami pod myszkę, zdobionymi motywami z ulubionych produkcji. Na tym tle rzadkością jest, by do gry nawiązywał cały laptop.

MSI GE66 Valhalla Edition już od pierwszego spojrzenia wyraźnie mówi, w co jego posiadacz lubi grać najbardziej. Konstrukcja, która powstała w wyniku współpracy MSI z Ubisoftem – producentem serii gier Assassin’s Creed, nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale też oferuje wszystko to, czego oczekują gracze i poszukujący wysokowydajnych, mobilnych komputerów.

MSI GE66 Valhalla
MSI GE66 Valhalla

Obudowa dopracowana do perfekcji

Stylistyka MSI GE66 Valhalla nie pozwala, by przejść koło laptopa obojętnie. Przetłoczeniom na klapie i grafice nadrukowanej na płytce dotykowej, tworzącym motywy z gry Assassin’s Creed: Valhalla, towarzyszy panoramiczny system oświetlenia Mystic Light, rozciągający się wzdłuż przedniej krawędzi komputera. Na żywo tworzy spektakularny efekt zorzy polarnej, sprawiający, że całość prezentuje się imponująco. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu, wielobarwną zorzę można zastąpić innym, wybranym przez gracza stylem podświetlenia, nadając konstrukcji indywidualnego charakteru.

MSI GE66 Valhalla to nie tylko ciekawe wzornictwo. To, przede wszystkim, wydajny i szybki komputer dedykowany graczom.

Zabójcze podzespoły

Jak przystało na konstrukcję gamingową, laptop MSI skrywa w sobie wszystko, co niezbędne do zapewnienia płynnej rozgrywki niezależnie od tego, w jak wymagający tytuł zdecydujemy się zagrać. O wydajność troszczą się, przede wszystkim, karty graficzne NVIDIA GeForce RTX, ze sprzętowym wsparciem dla technologii śledzenia promieni (ray tracing).

MSI GE66 Valhalla
MSI GE66 Valhalla

Kluczowym elementem sukcesu, w wielu grach, jest błyskawiczny czas reakcji. Konstruktorzy MSI GE66 Valhalla doskonale zdawali sobie z tego sprawę, dlatego komputer został wyposażony w matrycę IPS Full HD, z częstotliwością odświeżania 240 Hz. Szybszym odpowiedziom na wydarzenia widoczne na ekranie sprzyja również klawiatura firmy SteelSeries, z oddzielnym podświetleniem RGB dla każdego klawisza.

Cisza i mobilność

Choć MSI GE66 Valhalla to konstrukcja typowo gamingowa, nie zapomniano o bardzo istotnych dla laptopa parametrach, jakimi są czas i kultura pracy. Ogniwo o pojemności 99,9 Wh sprawia, że komputerowi niestraszna praca z dala od gniazdka, a system chłodzenia Cooler Boost 5, z większymi wentylatorami i szerszymi ciepłowodami, zapewnia niezłą kulturę pracy, nawet wtedy, gdy podzespoły komputera zostaną obciążone wymagającą grą.

Do pracy i rozrywki

Zdobienia z Assassin’s Creed: Valhalla, gamingowa stylistyka, wydajne podzespoły – wszystko to dobitnie podkreśla przeznaczenia komputera MS GE66 Valhalla. Tymczasem, choć jest to urządzenie wybitnie gamingowe, świetnie poradzi sobie również jako komputer uniwersalny, do codziennego użytku czy home office. O jego wszechstronności świadczyć może, między innymi, kompletna baza portów, dzięki której można podpiąć do niego praktycznie wszystko to, co potrzebne, bez konieczności stosowania przejściówek i adapterów. 

W GE66 Valhalla producent zaimplementował, między innymi, aż trzy wyjścia obrazu, w sam raz do pracy i zabawy na kilku wyświetlaczach. W obudowie laptopa znajdziemy wyjście HDMI, USB-C oraz mini DisplayPort.

MSI GE66 Valhalla
MSI GE66 Valhalla

Wrażeniom wizualnym towarzyszą również dźwiękowe, zapewniane przez system dźwiękowy, który powstał we współpracy z duńską firmą Dynaudio, a także nowe głośniki Duo Wave.

Dragon Center – oprogramowanie towarzyszące najlepszym grom

MSI GE66 Valhalla to nie tylko atrakcyjne, gamingowe wzornictwo i mocne podzespoły. To również przydatne oprogramowanie towarzyszące, ułatwiające zarządzanie pracą komputera. Dzięki Dragon Center można kontrolować parametry komputera, sterować podświetleniem czy szybko zoptymalizować go, by osiągać jak najlepsze efekty w wymagających grach, takich jak Assassin’s Creed Valhalla.

Sama gra, której poświęcono edycję limitowaną MSI GE66, również zasługuje na wzmiankę. Zapowiadając premierę, pisaliśmy o niej następująco:

Umiejscowienie gry w erze wikingów stwarza ogromny potencjał na zbudowanie ogromnego świata i wtłoczenie do niego typowych, ubisoftowych mechanik, które nie pozwolą graczom na nudę. Fani Assassin’s Creed: Black Flag mogą już zacierać ręce, bowiem do gry zapewne powróci żegluga w nieco bardziej zaawansowanej formie. Morskie przeprawy stanowiły przecież lwią część żywotu wikinga i szkoda byłoby zmarnować szansę na przywrócenie tak uwielbianej przez fanów mechaniki.

Teraz, gdy mamy możliwość samodzielnego przekonania się o jej możliwościach wiemy, że nadzieje rozpalone w zapowiedziach doczekały się potwierdzenia w rzeczywistości. Gra została przyjęta naprawdę ciepło, a z biegiem czasu i wydawania kolejnych usprawnień, tylko nabrała wartości.

MSI GE66 Valhalla
MSI GE66 Valhalla

Jak Thor i Mjolnir

MSI GE66 Valhalla Edition ma wszystko to, co potrzeba, by w rękach swojego nabywcy stać się perfekcyjnym narzędziem do odnoszenia zwycięstw w wirtualnych potyczkach, zupełnie jak młot Mjolnir w rękach Thora. To idealny komputer dla współczesnych wikingów, podbijających nowe gry.

Materiał został opracowany we współpracy z MSI