MSI
(źródło: MSI)

MSI zaprezentowało nowe laptopy dla graczy i twórców, wszystkie z grafikami RTX 3000!

Dzisiaj o godzinie 17:00 miał miejsce event MSI – MSIOLOGY : THE ULTIMATE SHOCKWAVE, zorganizowany z okazji targów CES 2021. Oprócz najnowszych laptopów uzbrojonych w RTX-y z serii 3000, pokazano kilka rozwiązań software’owych, zatem każdy powinien znaleźć urządzenie dla siebie.

Z laptopów MSI aż bije zielony kolor

Od niedawna wszyscy producenci laptopów dla graczy oraz twórców prezentują swoje konstrukcje oparte o najnowsze mobilne układy RTX 3000. Do tego grona dołączyło również MSI. Dzięki temu teraz też w laptopach z logiem czerwonego smoka skorzystamy z takich sztandarowych rozwiązań, jak DLSS 2.0 czy druga generacja rdzeni RT.

Oprócz czysto hardware’owych rozwiązań, nie zabrakło pełnego wsparcia dla tych software’owych, takich jak Nvidia Reflex, Broadcast czy wyczekiwanego długo Resizable BAR.

MSI
źródło: MSI

Rok 2021 rokiem laptopów?

Czy z powodu braków w dostępności podzespołów komputerowych nawet najbardziej zatwardziali wyznawcy PC Master Race przesiądą się na laptopy dla graczy? Na pewno będą mieli ku temu wiele okazji, gdyż firma MSI przygotowała sprzęt absolutnie dla każdego.

Na samej prezentacji producent z Tajwanu pochwalił się m.in. odświeżonym sposobem chłodzenia urządzeń – Cooler Boost 5. Nie zabrakło też nowego oprogramowania MSI Center, które – oprócz sterowania zasobami komputera – pozwoli również na łatwe zarządzanie materiałami multimedialnymi, nad którymi pracuje użytkownik.

Z ciekawostek można jeszcze wymienić fakt, że firma znacząco odświeżyła podświetlenie LED RGB, które teraz reaguje na to, co dzieje się na ekranie oraz współpracuje z innymi systemami smart-oświetlenia w domu użytkownika.

Gwoździem programu był jednak GE76 Raider w wersji Dragon Edition oraz jego mniejszy brat GE66, którego okrzyknięto najlepszym laptopem dla graczy. Ten ma się bowiem cechować najlepszą wydajnością spośród reszty zaprezentowanych braci.

laptop MSI GP66 i GP76 Leopard
GP66 i GP76 Leopard (źródło: MSI)

GP66 i GP76 Leopard są wydajnymi laptopami dla ludzi, którzy w pracy potrzebują wysokiej wydajności, a w wolnym czasie lubią sobie pograć. Ich stylistyka powinna odpowiadać tym, którzy nie chcą, by ich laptop wyglądał na gamingowy.

laptop MSI GS66 Stealth
GS66 Stealth (źródło: MSI)

GS66 Stealth wyposażony został w system chłodzenia Cooler Boost Trinity+ z wentylatorami z najcieńszymi na świecie łopatkami o grubości 0,1 mm. Dzięki temu powinien cechować się najcichszą, a przy tym bardzo długą pracą z dala od zasilacza, gdyż do dyspozycji użytkownika jest akumulator o pojemności aż 99,9 Wh.

laptop MSI GF75 i GF65 Thin
GF75 i GF65 Thin (źródło: MSI)

GF75 i 65 Thin są zaś tak lekkie, że aż nie zostały przez producenta ochrzczone mianem laptopa, tylko notebooka. Te małe rozmiary mogą wprowadzić w błąd, gdyż pod względem wydajności nie odstają one od reszty braci.

Wersje z siódemką na początku będą miały matryce o przekątnej 17,3 cali, a z szóstką standardowe 15,6 cali. Wszystkie są napędzane procesorami Intela 10. i 11. generacji oraz oczywiście wyposażone w najnowsze karty graficzne GeForce RTX 3000.

Nie wspomniano natomiast ani słowa o cenach, ale patrząc na specyfikację, nie spodziewałbym się, aby były niskie.