Mozilla udostępniła przeglądarkę Firefox Metro dla Windows 8 | Tabletowo.pl

Mozilla udostępniła przeglądarkę Firefox Metro dla Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

W sam raz na premierę systemu Windows 8 (a wraz z nim masy tabletów, hybryd i komputerów pracujących pod jego kontrolą), fundacja Mozilla udostępniła najnowszą wersję swojej przeglądarki internetowej: Firefox Metro. Jest to bardziej nowoczesny, wyposażony w interfejs Modern UI, wariant aplikacji, którego do odwiedzania ulubionych stron WWW korzystają miliony na całym świecie. Póki co, Firefox Metro jest w fazie „preview”, więc jego instalacji powinni podjąć się tylko najodważniejsi użytkownicy… albo ci, którzy z Windows 8 korzystają na maszynie wirtualnej.

Z racji statusu rozwojowego, Firefox Metro nękany jest chorobami wieku dziecięcego. Pierwsi testerzy mogą spodziewać się dużej liczby błędów (także tych uniemożliwiających komfortowe przeglądanie internetu, niestabilności, pamięciożerności i innych negatywnych efektów ubocznych. W nagrodę otrzymają aplikację doskonale komponującą się z minimalistycznym interfejsem systemu Windows 8, która może pochwalić się wsparciem dla usługi synchronizacji Firefox Sync i gestów. Te ostatnie przypadną do gustu właścicielom tabletów, hybryd i ultrabooków z ekranami dotykowymi, ponieważ znacznie ułatwią korzystanie z przeglądarki i uczynią ją bardziej intuicyjną (po błądzić wzrokiem w poszukiwaniu przycisków, skoro wykonać odpowiedni ruch palcem i uzyskać ten sam efekt?).

Więcej o Windows 8 i flagowych tabletach Microsoft Surface mających promować markę, dowiemy się na konferencji prasowej, którą zaplanowano na 25 października. Dzień później oprogramowanie powinno zostać udostępnione klientom, a urządzenia trafić na rynek. Czekacie?

via Boy Genius Report

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona