Mozilla Firefox dla Windows 8 dopiero 10 grudnia 21

Mozilla Firefox dla Windows 8 dopiero 10 grudnia

Mozilla Firefox dla Windows 8 dopiero 10 grudnia 22

Od wydania wczesnej wersji przeglądarki Mozilla Firefox dla systemu Windows 8 minęło 11 miesięcy, lecz nic nie wskazuje na to, by prace nad aplikacją miały się ku końcowi. Jak wynika z notatek pozostałych po jednym ze spotkań pracowników fundacji Mozilla, Firefox dla Windows 8 zostanie udostępniony użytkownikom nie wcześniej niż na początku grudnia.

Z jakiegoś powodu pojawiło się opóźnienie, które sprawi, że przeglądarka Mozilla Firefox 26 wyposażona w przyjazny ekranom dotykowym interfejs Modern i wsparcie dla charakterystycznych dla Windows 8 „żywych kafelków” pojawi się ponad rok po premierze systemu. Nie wiadomo, co się stało. O publikacji wersji testowej informowaliśmy Was w październiku ubiegłego roku i od tamtego czasu słuch po przeglądarce zaginął. Pierwotna data udostępnienia aplikacji została wyznaczona na styczeń 2013 roku, lecz później była przesuwana z miesiąca na miesiąc, by w końcu zaginąć w odmętach obojętności i zapomnienia. Jedną z możliwych przyczyn opóźnienia jest przekierowanie przez Mozillę wszystkich sił na stworzenie i wprowadzenie na rynek własnego oprogramowania dla telefonów komórkowych i – być może – tabletów: Mozilla OS.

Właściciele urządzeń z Windows 8 nie mogą narzekać na brak dobrych przeglądarek. Nigdy nie sądziłem, że to powiem, ale najciekawszą z nich – przynajmniej w moim mniemaniu – jest domyślnie zainstalowany Internet Explorer. W trybie Modern UI jest to wyjątkowo niezawodna, stabilna i funkcjonalna aplikacja. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w recenzji tabletu HP ElitePad 900.

via TechnoBuffalo