Motorola zarzuca Samsungowi kradzież funkcji „Always On Display” | Tabletowo.pl

Motorola zarzuca Samsungowi kradzież funkcji „Always On Display”

Dołącz do dyskusji 0

Samsung razem z Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge wprowadził nową funkcję, która nazywa się się Always On Display. Wyświetla ona najpotrzebniejsze informacje na wygaszonym ekranie smartfona, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem go odblokowywać, aby sprawdzić na przykład godzinę. Motorola jednak zarzuca Koreańczykom, że ukradli oni od niej ten pomysł.

Na profilu amerykańskiego oddziału Moto (@Moto_USA) opublikowano tweet o następującej treści:

Jak widać, Motorola wprost zarzuca Samsungowi kradzież funkcji Always On Display. Fakt, wcześniejsze smartfony tego producenta mają już coś takiego, jak Active Display, który uruchamia się, gdy weźmiemy urządzenie do ręki. Wówczas na ekranie pojawia się godzina oraz powiadomienia o ominiętych wydarzeniach, jak na przykład nieodebrany SMS czy połączenie. Problem w tym, że Motorola wcale tego nie wymyśliła.

Podobne rozwiązanie oferowały dużo wcześniej niektóre Nokie z AMOLED-owymi wyświetlaczami, pracujące pod kontrolą Symbiana (Nokia N8) lub te, z systemem MeeGo (Nokia N9). Później, już pod nazwą Glance Screen, trafiło również do Lumii.

Niestety, Motorola nie za bardzo się popisała.

Źródło: @Moto_USA przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona